201

У Чорногорії 100 учасників гей-прайду охороняли 2 тис. поліцейських


Вперше у Чорногорії гей-прайд пройшов без ексцесів. Про це в неділю повідомило "Франс-Прес".

У Чорногорії 100 учасників гей-прайду охороняли 2 тис. поліцейських

Вранці в неділю поліція блокувала великий бульвар в центрі міста, по якому в середині дня пройшли ЛГБТ-активісти. За даними "Франс-Прес", їх було близько ста. Associated Press повідомляє про двохсот гей-активістів. Вони тримали плакати «Давайте любити один одного» і «Це тільки початок».

«Члени руху ЛГБТ живуть в постійному страху в Чорногорії. Я щасливий, що ми змогли пройти сьогодні за тих, хто не міг цього зробити», - заявив журналістам організатор маршу Даніель Калежіч.

Деякі політичні діячі, в тому числі міністри і мер Подгориці, а також посли деяких європейських країн взяли участь в акції.

«Прогрес у тому що стосується вступу до Євросоюзу неможливий без прогресу в сфері прав людини», - заявив глава європейської делегації в Чорногорії Мітя Дробніч.

Минулого року в липні під час першого гей-прайду в бік ЛГБТ-демонстрантів летіли пляшки і каміння. Тоді постраждало близько 60 людей. Екстремісти вигукували: «Убити геїв».

Джерело: ru.rfi.fr

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти