179

Президент Естонії вважає гомосексуальне зізнання глави МЗС Латвії сміливим вчинком


Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес вражений сміливим вчинком міністра закордонних справ Латвії Едгарса Рінкевича, який зізнався у соціальних мережах, що є гомосексуалом.

Президент Естонії вважає гомосексуальне зізнання глави МЗС Латвії сміливим вчинком

"Дуже смілива людина і дуже хороший міністр закордонних справ", - написав Ільвес у своєму мікроблозі в Twitter.

Як повідомлялося, в четвер увечері Рінкевич написав у своєму акаунті в соціальній мережі Twitter, що у Латвії потрібно створити правове регулювання для всіх видів партнерських стосунків, і він готовий за це боротися. А також додав - "знаю, що зараз почнеться мегаістерія, але #proudtobegay" (гордий бути геєм).

Через півгодини Рінкевич також написав в Twitter англійською мовою: "I proudly announce I'am gay ... Good luck all of you ..." ("З гордістю заявляю, що я гей ... Бажаю всім удачі ...").

Ці ж записи продубльовані і на сторінці Рінкевича в Facebook. Таким чином, Рінкевич став першим політиком в Латвії, який публічно визнав свою гомосексуальну орієнтацію.

Латвійському телебаченню Рінкевич в четвер увечері підтвердив, що його аккаунт в Twitter не зламаний і написане в ньому - правда. Докладних коментарів, чому він виступив з такою заявою саме зараз, міністр поки не дав.

В п'ятницю вранці Рінкевич в Twitter подякував читачам мікроблогу за розуміння і підтримку.

Як відомо, президент Латвії Андріс Берзіньш і попередній міністр юстиції Гайдіс Берзіньш (Нацоб'єднання) після недавньої легалізації Естонією одностатевих відносин заявили, що в Латвії одностатевих шлюбів не буде. 

Естонія стала першою пострадянською країною, в якій з 1 січня 2016 року будуть легальними одностатеві союзи.

Джерело: rus.delfi.lv

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти