641

У Росії молодь до 18 років ставиться до ЛГБТ гірше, ніж люди старшого віку


Соціологічний центр ЦДМЕС запитав користувачів соціальних мереж про їхнє ставлення до представників сексуальних меншин. Відповідь на це питання дали 26169 людей. З них 58% - жінки і 42% - чоловіки.

У Росії молодь до 18 років ставиться до ЛГБТ гірше, ніж люди старшого віку

Жінки більш лояльні до гомосексуалів, а чоловіки різного віку налаштовані загалом негативно - від радикального в юності до помірно негативного в дорослому віці. 

Майже третина опитаних вважають, що представники сексуальних меншин негативно впливають на суспільство і з ними треба боротися всіма можливими методами. Таке ставлення висловили 28,5% респондентів.

Цікаво, що серед молоді до 18 років різко негативне ставлення проявлялось частіше, ніж серед людей віком від 35 до 44 років - 40% і 26,4%, що свідчить про те, що найближчим часом рівень толерантності до представників ЛГБТ-спільноти навряд чи зросте, оскільки підростаюче покоління налаштоване дуже категорично. Подібна радикальність безсумнівно пов'язана з особливостями психології особистості на даному віковому етапі. Молоді люди у цьому віці, як правило, ставляться негативно, а іноді й жорстоко до «незвичайних» людей, не усвідомлюючи при цьому, що вони такі ж члени суспільства і не повинні обмежуватися у своїх правах.

Більшість опитаних - 34% - сказали, що ставляться нейтрально, але тільки за умови відсутності прояву гомосексуальності на публіці.

2% опитаних відкрито заявили, що відносять себе до представників сексменшин.

Показово, що жінки більш м'яко ставляться до гомосексуалів, ніж чоловіки. Так серед жінок позитивне ставлення до них висловили майже 20%, у той час, як серед чоловіків ця цифра становить всього 7%. Згідно з деякими соціологічними дослідженнями, чоловіки більш прийнятно ставляться до лесбійок, ніж до геїв. А ось жіночу бісексуальність чоловіки часто вважають привабливою.

Щодо географії, то в столицях кількість людей, які позиціонують себе як представники сексменшин, більше, ніж у провінціях. Вибився з цього "тренду" лише Челябінськ  - там кількість гомосексуалів на 1% більша, ніж у Москві (4,1% і 3% відповідно). Можна відзначити, що у великих містах значно більше свободи для самовираження, тому представники ЛГБТ-спільноти не приховують свої сексуальні уподобання.

Примітно, що мешканці Казахстану частіше висловлювали різко негативне ставлення до представників ЛГБТ-спільноти. А ось білоруси і українці солідарні з росіянами в своєму нейтральному ставленні - відсоткові показники розподілу думки в цих країнах приблизно однакові.

39% слухачів "Ехо Москви" ставляться до ЛГБТ нейтрально, якщо ті не будуть демонструвати свої вподобання публічно.

Джерело: echo.msk
Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти