497

Уповноважена Верховної Ради з прав людини вважає антидискримінаційний закон декларативним


Валерія Лутковська у інформагентстві «Главком» розповіла про напрацювання її Офісу щодо розробки Національної стратегії України у сфері прав людини.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини вважає антидискримінаційний закон декларативним

Окрім Лутковської в рамках презентації Стратегії у сфері прав людини перед журналістами виступили виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко та голова правління Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук.

Національна стратегія України з прав людини розробляється в рамках виконання відповідного Указу Президента України.

Учасники прес-конференції звернули увагу на те, чому у поточній складній ситуації важливо розробити механізм захисту прав людей і розповіли про те, які саме категорії населення будуть «пріоритетними» і отримають необхідну опіку від держави. Цікаво, що у переліку «вразливих груп» населення, зачитаному Олександрою Матвійчук, не було названо ЛГБТ-спільноти чи необхідності взагалі звертати увагу на проблему щодо збільшення кількості випадків агресивної поведінки до людей, які потерпають від дискримінації за ознаками «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність».

Правозахисники готові захищати права таких «вразливих груп», як: люди з інвалідністю, діти, національні меншини і корінні народи, внутрішньо переміщені особи, громадяни, які проживають в зоні АТО чи на території окупованого Криму.

Валерія Лутковська відповіла на запитання кореспондента Національного ЛГБТ-порталу України щодо того, яке місце у Національній стратегії буде відведене захисту прав ЛГБТ у зв’язку з підвищенням рівня агресії до ЛГБТ (підпал «Жовтня» на грунті ненависті до ЛГБТ, зірваний кінопоказ у «Кінопанорамі» тощо). Уповноважена ВРУ з прав людини сказала, що не вважає необхідним виділяти права ЛГБТ з загального переліку захисту прав «вразливих груп», хоча більшість з них були виділені.

Омбудсман вважає, що зміни до антидискримінаційного закону, які були прийняті ВРУ у травні не зробили боротьбу з дискримінацією, в тому числі за ознаками «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність», дієвими. Цей закон вона назвала декларативним і таким, який важко застосувати на практиці. Лутковська сказала, що закон треба змінювати «в частині дієвості».

«Щодо підпалу «Жовтня» - це питання кримінальних проваджень і на сьогоднішній день всі кримінальні провадження відкриті, а ми слідкуємо за ефективністю проведення розслідування. У випадку, якщо будуть проблеми з ефективністю, то будемо втручатися і говорити, що розслідування є неефективним, але проводити розслідування самим, ми, на жаль, не можемо», - сказала Валерія Лутковська щодо реакції її Офісу на підпал кінотеатру, який радник МВС назвав наслідком агресії і нетерпимості до ЛГБТ.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти