440

Тетяна Монтян вважає, що серед праворадикалів є латентні геї і вони піаряться на гомофобії


15 листопада у креативному просторі «Часопис» пройшла зустріч з суспільно-політичною діячкою, яка нещодавно балотувалась у народні депутати, Тетяною Монтян. Захід було організовано "Гей-Альянсом України" і Queer Home Київ.

Тетяна Монтян вважає, що серед праворадикалів є латентні геї і вони піаряться на гомофобії

Однією з проблем українських виборів Монтян вважає те, що українців зовсім не цікавлять менеджерські якості кандидатів, а менш важливі аспекти їх життя:

«Що цікавить наших виборців? Звісно ж сексуальна орієнтація кандидата. Немає більш важливого питання, чи не гей бува кандидат? Це ж дуже сильно впливає на його менеджерські якості. Подивіться, що обговорюють люди з приводу кандидатів у депутати. Це хіба не через те, що люди не усвідомлюють, кого вони обирають і навіщо? Перше питання, яке має турбувати людей – що ця людина думає про поточний алгоритм розподілу суспільних благ і як вона його хоче змінити на якийсь притомний і справедливий».

Свою ж особисту цікавість до сексуальної орієнтації Олега Ляшка і Віталія Портнікова, яка виявлялась у тому, що Монтян неодноразово на своїй сторінці у Фейсбуці натякала на їхню можливу гомосексуальність у негативному контексті, діячка просить розрізняти з тим, як вона ставиться до явища гомосексуальності:

«Я можу обізвати пі*****ом і завжди напишу: «Не треба плутати з геями». Одне – це сексуальне орієнтація, а інше просто стан душі».

Очільниця партії «Спільна дія» додала, що не має нічого проти сексуальної орієнтації Ляшка і Портнікова, але «дуже багато має проти їх загального мудизму та інших негативних якостей, які ніяким чином не пов’язані з сексуальною орієнтацією».

фото Oleg Yerus

На запитання кореспондента Національного ЛГБТ-порталу України щодо того, чи можна питання «сексуальної орієнтаці» вивести з негативного контексту, Монтян сказала, що це на даний момент неможливо, тому що в нас занадто гомофобна країна.

Срібна призерка мажоритарного округу №212 повідомила, що поколінню її дітей вже «глибоко плювати на ці питання».

Монтян сказала, що «завжди адекватно і толерантно ставилася» до сексуальних меншин:

«З мене стібуться колеги, що ніби я це роблю (авт. - публічно виступаю за закон про партнерство, в тому числі для одностатевих пар) з корисних спонукань. Тому що коли розлучаються звичайні гетеросексуали, то вони біжать до адвокатів, в суд, а геї і лесбійки – розбіглися, чемоданчик взяв і звалив. Хай страждають як і всі інші люди, бігають до адвокатів і платять гроші».

На думку Монтян, українським ЛГБТ треба вимагати від влади реалізації права на можливість укладати цивільне партнерство: «Всиновлення є, шлюб є, чому не зробити партнерський договір, як це є у всіх цивілізованих країнах світу? Ні, в нас все як завжди зводять до сексу. Ніби хтось комусь заважає займатись сексом зараз. Ні, людям заважає відсутність спадкування одне за одним, якщо не по заповіту, а по закону, можливість потрапити у в’язницю, в лікарню одне до одного, як родичі. Вони не можуть багато чого іншого».

«Всі питання до Мін’юсту. От Порошенко заявив, що він тільки за, але я законопроектів не бачу, щоб вони внесли. Я їм готова віддати свої, мені не шкода. Я їх давно написала. Але це нікому не потрібно. Вони бояться, що суспільство буде обурене. Тому що до суспільства не доходить, що справа не в сексі», - сказала суспільно-політична діячка.

Щодо тих, хто відкрито виступає проти гомосексуальної орієнтації, Монтян сказала: «Я думаю, що серед радикалів такий самий відсоток гомосексуалів і лесбійок, як і серед будь-якого іншого прошарку суспільства. Партія «Свобода» це продемонструвала зі страшною силою, бо якраз їх ловили на всіляких походеньках. Це поки що використовується для піару, при чому орієнтація у тих хто за це ратує може бути будь-якою».

Висловилась Монтян і щодо позиції нинішнього прем’єр-міністра у питанні ЛГБТ: «Що стосується Арсенія Петровича, то я його перший раз відстібала саме за те, що він заявив, що гомосексуальні стосунки є неприродними. А ти їх пробував? Природний ти наш».

Правознавчиня не бачить особливо сенсу у проведенні Маршу рівності ЛГБТ, тому що «це комерційне мироприємство всюди, де це відбувається».

«Доки в нашій веселій країні є такі веселі пацани як партія «Свобода» та інші радикальні маргінали, які саме на цьому піаряться, то для чого нариватись. Є значно дошкульніші способи вимагати від влади дотримання своїх прав. Зовсім не обов’язково виходити з веселковим прапором. Можна вийти в звичайному вигляді і вимагати звичайних партнерств. До цього спокійно приєднаються і гетеросексуали», - вважає очільниця «Спільної дії».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти