138

ООН закликала Киргизстан не приймати закон про заборону так званої «гей-пропаганди»


Група експертів ООН з прав людини закликала парламент Киргизстану відхилити законопроект, який може ущемити права сексуальних меншин, повідомляє 26 листопада портал ООН.

ООН закликала Киргизстан не приймати закон про заборону так званої «гей-пропаганди»

У жовтні парламентарії Киргизстану прийняли в першому читанні законопроект, який передбачає кримінальні та адміністративні покарання за дії, спрямовані на формування «позитивного ставлення до гомосексуальної орієнтації».

На думку багатьох правозахисників, закон серйозно обмежує права представників ЛГБТ. Координатор програми «Громадська охорона здоров'я» фонду «Сороса» Ілім Садиков сказав, що на цей законопроект щодо заборони пропаганди гомосексуальних відносин було замовлено кілька видів експертизи: антикорупційна, правозахисна та правова. «Всі вони дають негативну оцінку, що цей закон, по-перше, суперечить правам людини, свободі висловлювання, свободі асоціювання і так далі», - сказав він.

У спільній заяві чотири спецдоповідача ООН - Девід Кей, Майна Кіаї, Мішель Форст і Дайнюс Пурас підкреслюють, що прийняття подібних законів у інших країнах привело до зростання переслідувань і випадків жорстокого поводження по відношенню до представників ЛГБТ.

17 жовтня у Києві проходила акція проти гомофобного законопроекту в Киргизстані.

Джерело: ca-news.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти