205

Конгрес США просять дати всім російським геям-біженцям статус "радянських євреїв"


Правозахисні організації в США домагаються особливого статусу для ЛГБТ-громадян, які тікали від проявів гомофобії на державному рівні в Росії.

Конгрес США просять дати всім російським геям-біженцям статус "радянських євреїв"

Вони пропонують спростити процедуру отримання виду на проживання для жертв гомофобного насильства, надавши пільги, подібні тим, що діяли для радянських євреїв в 1970-80-і роки.

Spectrum Human Rights Alliance вважає, що така програма дозволить біженцям звертатися за притулком ще на території Росії - в посольстві США і при перетині американського кордону негайно отримувати медичну страховку та фінансову допомогу, а також дозвіл на роботу.

За даними правозахисних організацій, з початку 2014 вже 161 громадянин Росії попросив політичного притулку в США, посилаючись на переслідування з причини сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Кількість запитів різко зросла ще минулого року одразу ж після підписання президентом Володимиром Путіним "закону Мізуліной", відзначає The Guardian.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти