1249

Депутат Береза з «Правого сектору» назвав порушення прав ЛГБТ важливою проблемою в Україні


Народний депутат України Борислав Береза, який не входить до складу коаліції і є членом «Правого сектору», розповів про своє ставлення до представників ЛГБТ-спільноти і порушення їх прав.

Депутат Береза з «Правого сектору» назвав порушення прав ЛГБТ важливою проблемою в Україні

В інтерв’ю єврейському порталу Tablet Борислав Береза відповів на запитання про те, яким є його особисте ставлення до утисків прав ЛГБТ в Україні.

«Порушення прав представників ЛГБТ, як і антисемітизм, є реальною і важливою проблемою, але я не знаю жодної країни, де б не існувала гомофобія. Я не знаю жодної країни, де не було б ні гомофобів, ні ксенофобів. Такі люди є скрізь. Особисто у мене немає питань до представників ЛГБТ-спільноти, і я вважаю, що це питання особистої свободи», - сказав позафракційний народний депутат і колега Дмитра Яроша.

«Більше того: я офіційно заявляю, що люблю творчість Фредді Меркюрі і що мені подобається носити красиві речі від Armani», - додав переможець одного з одномандатних виборчих округів Києва.

Береза також дав зрозуміти, що для нього «не існує проблеми гомофобії».

«Я ще раз хочу повторити: на мій погляд, сексуальна орієнтація, вибір релігії та національності - все це питання особистої свободи та особистої совісті», - сказав нардеп.

Борислав Береза підтвердив інформацію, що в його партії і серед прихильників є гомофоби: «У нас не тоталітарна секта. У нашій партії, звичайно, є гомофоби. Але я не можу наказати їм перестати бути гомофобами. Я можу сперечатися з ними, наводити свої аргументи і намагатися змінити їхнє ставлення. Але я не можу змусити їх змінити свою думку. Все що я можу - це публічно заявити про свою позицію».

Побратим Яроша також різко засуджує напади гомофобів під час кінофестивалю «Молодість»: «Так, ми різко засудили цей напад. Я також однозначно заявив про те, що це безсовісний вчинок, і піднімати це питання сьогодні в країні, де є проблеми з корупцією, олігархами, війною і економікою, представляється дуже безсовісною дією».

Народний депутат Береза також сказав, що слова гомофобного прес-аташе «Правого сектору» Артема Скоропадського про пряму причетність партії Яроша до зриву показу ЛГБТ-кіно в «Кінопанорамі» є «його власними формулюваннями, які не були схвалені партією». Він зазначив, що «серед них, звичайно, були і члени «Правого сектору»», але це лиш тому, що «Правий сектор» є «зрізом українського суспільства».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти