344

ЛГБТ-спільнота не знайшла себе в стратегії з прав людини


Координатор центру «Наш світ» Андрій Маймулахін, звертає увагу правозахисників та громадськості, що Національна стратегія з прав людини не включає в себе заборону дискримінації за сексуальною ознакою, як це було в Молдові та Грузії, повідомляє "Радіо Свобода".

ЛГБТ-спільнота не знайшла себе в стратегії з прав людини

Представники МЗС та Мін'юсту, двох міністерств, відповідальних за розробку стратегії, запевняють, що йтимуть на крок уперед з думкою про мир після війни.

ЛГБТ-спільнота у робочому варіанті стратегії гарантій своїх прав не знайшла.

Українські чиновники при цьому обіцяють врахувати позитивний досвід Молдови та Грузії, які вже мають національні стратегії з прав людини. Координатор регіонального інформаційного та правозахисного центру для геїв та лесбійок «Наш мир» Андрій Маймулахін звертає увагу, що в обох цих країнах права ЛГБТ-спільноти були чітко гарантовані в подібних стратегіях. Там виписано, що в цих країнах заборонена дискримінація за сексуальною ознакою.

Заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця та уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Наталія Севостьянова пояснили, що в українській версії такої стратегії буде записано, що в Україні заборонена дискримінація за будь-якою ознакою, а вже в національному плані дій для виконання стратегії це буде деталізовано.

Андрій Маймулахін вважає, що замовчувати проблеми ЛГБТ-спільноти в стратегії не правильно.

«У тому проекті Стратегії, який запропонований Міністерством юстиції України, питання сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності просто замовчали. На наш погляд, це цілком неприйнятно. Ми будемо домагатися, щоб ця тема була включена і в стратегію, і в робочий план», – наголошує координатор центру «Наш світ».

До прикладу, у Грузії аналогічну стратегію ухвалили лише після того, як вдалося досягти консенсусу поміж парламентом, урядом, суддями та понад сотнею неурядових організацій, розповіла колишній радник прем’єр-міністра Грузії Тамар Чугошвілі, пише "Радіо Свобода".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти