137

Європейський суд забороняє тести на гомосексуальність для біженців


Верховний суд Євросоюзу ухвалив, що біженці, які просять політичного притулку на підставі сексуальної орієнтації, не повинні надавати докази своєї гомосексуальності.

Європейський суд забороняє тести на гомосексуальність для біженців

Європейський суд постановив, що держави, що входять в ЄС, повинні поважати гідність біженців і не можуть вимагати від них доказів сексуальної орієнтації.

Постанови Європейського суду обов'язкові для виконання всіма країнами-членами Євросоюзу.

Дане рішення має важливе значення для країн ЄС у зв'язку із збільшеним кількістю біженців з африканських країн, розташованих на південь від Сахари, які шукають політичного притулку. У більшості африканських країн гомосексуальність є злочином.

Трьом чоловікам, серед яких був громадянин Уганди, було відмовлено в наданні політичного притулку. Суд Нідерландів ухвалив, що ті не довели свою сексуальну орієнтацію.

У 2011 році влада Чехії зазнали критики з боку ООН, ЄС і організацій із захисту прав людини. З метою визначити сексуальні переваги чоловіків влада Чехії використовували "фаллометрію" - медичний тест, який використовували в психології та судовій криміналістиці.

У своїй постанові Європейський суд постановив, що сексуальна орієнтація біженця має визначатися відповідно до європейських законів, що поважають особисте і сімейне життя.

Зокрема, в рішенні суду йдеться, що докази гомосексуальності принижують людську гідність, навіть якщо вони добровільно надані здобувачем. На думку суддів, наявність подібного доказу з часом може перетворитися на правило.

Представники влади мають право запитувати здобувачів політичного притулку про їх сексуальну орієнтацію. Однак не можуть поставити питання, що стосуються сексуальних практик.

Неспроможність здобувача політичного притулку відповісти на питання про особисті обставин не може бути достатньою причиною для відмови. Відсутність відкритого зізнання в гомосексуальній орієнтації також недостатньо для відмови у наданні притулку.

У минулому році Європейський суд також виніс рішення про те, що гомосексуали, які побоюються тюремного ув'язнення в африканських країнах і шукають політичного притулку, мають право просити статус біженців. 

Джерело: www.bbc.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти