963

В США хочуть відмінити заборону на донорство для геїв


На цьому тижні Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) розглядає питання про зняття заборони на збір крові від донорів гомосексуалів і бісексуальних чоловіків, повідомляє видання The Guardian.

В США хочуть відмінити заборону на донорство для геїв

Згідно з постановою FDA від 1977 будь-який чоловік, який займався сексом з іншим чоловіком, не має права здавати кров, так як, згідно з офіційними даними, гомосексуали і бісексуали схильні до підвищеного ризику зараження ВІЛ, гепатитом В та іншими інфекціями, які можуть передаватися через кров. Представники ЛГБТ-спільноти США довгий час намагалися вплинути на існуючий порядок, стверджуючи, що введені обмеження породжені гомофобією, а не даними сучасних досліджень.

Вся донорська кров проходить ретельний аналіз на ВІЛ та інші віруси, однак протягом перших двох тижнів після інфікування вірус може бути не виявлений, що призводить до помилкових результатів аналізів.

Згідно рекомендації, представленої лікарями-консультантами та фахівцями з питань донорства крові, необхідно скасувати заборону та надати геям права бути донорами. Однак вони повинні пройти через 12-місячний період, протягом якого вони повинні утриматися від інтимних стосунків з іншими чоловіками, після чого вони можуть здавати кров. Такі закони вже діють на території Великобританії, Канади та Австралії.

За даними звіту інституту Вільямса, прийняття нових правил донорства дозволить збільшити запаси донорської крові в країні на 2-4%. 

Джерело: The Guardian

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти