126

Західні ЗМІ відреагували на гомофобний твіт латвійської депутатки «Слава Богу німці свого часу перестріляли (геїв)»


Гомофобні висловлювання в соціальній мережі Twitter депутата Кандавської крайової думи, керівника районного відділення " Єдності" Інги Прієде привернули увагу зарубіжних ЗМІ.

Західні ЗМІ відреагували на гомофобний твіт латвійської депутатки «Слава Богу німці свого часу перестріляли (геїв)»

В понеділок увечері члени правлячої партії "Єдність" влаштували з'ясування стосунків між собою в Twitter. У якийсь момент до дискусії підключилася Прієде, яка, зокрема , прокоментувала питання сексменшин так : "Слава Богу німці свого часу перестріляли. Народжуваність покращиться".

Пізніше Прієде видалила свій запис. Скандал отримав продовження у вівторок - Прієде відкликала свою кандидатуру з правління партії "Єдність" . А голова "Єдності" Солвіта Аболтіня підкреслила, що такі висловлювання неприпустимі і не відповідають установкам партії.

Американська газета New York Observer детально описала дискусію, що розгорнулася і нагадала про "хворобливе минуле Латвії", частина жителів якої під час Другої світової війни допомагала знищувати євреїв, циган і гомосексуалів. Газета також нагадала, що нещодавно про свою гомосексуальну орієнтацію повідомив однопартієць Прієде, міністр закордонних справ Едгар Рінкевич, і побажала йому удачі, "враховуючи різне ставлення співвітчизників".

Британське видання Daily Telegraph вказало, що гомофобні висловлювання Прієде "особливо ганебні для партії"Єдність"і прем'єра Лаймдоти Страуюма".

У свою чергу, англомовний російський пропагандистський телеканал Russia Today переінакшив висловлювання Прієде, піднісши його так: "Слава Богу, нацисти відстрілювали геїв", і цю цитату англійською мовою передрукувала частину зарубіжної преси.

Джерело: rus.delfi.lv

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти