136

Переможцем премії від PinchukArtCentre став дослідник утисків гомосексуалів в Україні


6 грудня у Києві були оголошені переможці цьогорічної Future Generation Art Prize. Одним з двох володарів головної премії став колумбійсько-американський митець Карлос Мотта, який у співавторстві з журналістом Національного ЛГБТ-порталу України упорядкував “Коротку історію утисків гомосексуалів в Україні” за період з ХVI ст. і до наших днів.

Переможцем премії від PinchukArtCentre став дослідник утисків гомосексуалів в Україні

Перемогу Карлоса Мотта, який отримав Головну премію цього року, члени журі прокоментували наступним чином: «Представлені Карлосом Мотта роботи – послідовні, складні і з чітко окресленими ідеями. Окрім цього, у них демонструється художня фантазія та поетичність митця, який через розповідь – вигадану і реальну – структурує роздуми на низку актуальних тем. Застосовуючи мову експозиції історичного музею та підробивши культурний матеріал, Мотта створює контекст, у якому доколоніальна спадщина і колоніальна історія Латинської Америки стають відправною точкою глибоко особистого дослідження митця.

Цей дискурс переноситься в українські реалії через роботу «Коротка історія переслідувань гомосексуальності в Україні» – плакат, який продовжує проект-дослідження історії прав ЛГБТ-спільноти в різних країнах світу. Журі глибоко вражене вмінням автора вдало поєднати прискіпливе оформлення, історичний аналіз та соціальну відповідальність в роботі, яка пропонує по-новому поглянути на те, як мистецтво може піднімати чутливі, маргіналізовані теми та обстоювати їх важливість».

Перемогу в конкурсі Карлос Мотта розділив з анголцем Настіо Москіто. Митці отримають на двох $ 100 000, з яких $ 60 000 - готівкою, а $ 40 000 – у вигляді гранту на створення нових робіт.

Future Generation Art Prize - це перша глобальна міжнародна премія для молодих художників віком до 35 років, заснована Фондом Віктора Пінчука в грудні 2009 року, метою якої є відкриття нових імен та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників, де б вони не жили та працювали.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти