174

У МОЗ України визнали необхідність надання ВІЛ/СНІДу статусу «хронічного захворювання» замість «асоціальної поведінки»


В українському МОЗ заявили, що ступінь поширення стереотипів і стигматизація ВІЛ-інфікованих в українському суспільстві є «досить загрозливою».

У МОЗ України визнали необхідність надання ВІЛ/СНІДу статусу «хронічного захворювання» замість «асоціальної поведінки»

Ця заява прозвучала з вуст Наталії Лісневської в кінці минулого тижня під час експертного круглого столу «Дотримання прав ВІЛ-інфікованих людей в Україні: реалії та шляхи для введення змін», який проходив у міністерстві.

Наталія Лісневська зазначила, що метою вдосконалення законодавства України з протидії ВІЛ/СНІДу має бути як підвищення ефективності заходів з контролю над епідемією, так і одночасне посилення гарантій дотримання прав людини, подальше обмеження потенційних можливостей для дискримінації та остракізму стосовно людей, які живуть з ВІЛ, та їх близьких, повідомили AIDS.UA в медичному відомстві.

Заступник міністра підкреслила, що ступінь поширення стереотипів і стигматизації ВІЛ-інфікованих в українському суспільстві є досить загрозливими, і тому потрібно працювати над тим, щоб «надати СНІДу статус хронічної хвороби, а не асоціальної поведінки».

Нагадаємо, що 2 грудня новим міністром охорони здоров'я України став Олександр Квіташвілі, який прийняв перед цим українське громадянство.

За даними Кабміну, за десять місяців цього року в Україні, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, захворюваність на ВІЛ-інфекцію зменшилася на 6,7%, а смертність від СНІДу зменшилась на 7,9%. Як наголошується в повідомленні МОЗ, цього року зареєстровано майже 16 500 нових випадків ВІЛ, з них більше трьох тисяч дітей у віці до 14 років.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти