149

Перший гей-мер Берліна подав у відставку після 13 років на посаді


Правлячий бургомістр німецької столиці, соціал-демократ Клаус Воверайт у четвер офіційно залишив посаду після 13 років перебування при владі.

Перший гей-мер Берліна подав у відставку після 13 років на посаді

Парламент Берліну прийняв добровільну відставку міського голови і обрав його наступника, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Я приймаю відставку Клауса Воверайта з посади правлячого бургомістра і дякую йому за останні 13 років керування міськими справами», - заявив під час засідання президент палати депутатів Берліну Ральф Віланд.

За поданням Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) парламентарії обрали новим бургомістром Берліна однопартійця Воверайта, 50-річного сенатора з питань розвитку міста та довкілля Міхаеля Мюллера.

Клаус Воверайт перебував на посаді бургомістра Берліна з 2001 року. Він став одним з перших німецьких політиків, який відкрито заявив про свою гомосексуальну орієнтацію. «Я - гей, і це добре», - сказав він свого часу на з'їзді партії.

За роки перебування Воверайта при владі німецька столиця стала центром фестивалів, парадів та народних гулянь. Крилатою стала його фраза «Берлін - бідний, але сексуальний». 26 серпня цього року 61-річний соціал-демократ заявив, що 11 грудня піде у відставку. Однією з основних причин оглядачі називають падіння його популярності серед берлінців, пов'язане із затягуванням будівництва нового столичного аеропорту.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти