143

В ООН будуть пропагувати цінності захисту прав ЛГБТ в Україні


Помічник генерального секретаря ООН з прав людини, хорватський дипломат Іван Шимонович на прес-брифінгу в Києві відповів на запитання про вплив ООН на розробку Національної стратегії в галузі прав людини і важливість згадування в ній захисту від дискримінації ЛГБТ в Україні.

В ООН будуть пропагувати цінності захисту прав ЛГБТ в Україні

Шимонович сказав, що “ООН мають дуже чітку позицію, що стосується сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності, розглядаючи її як ознаку до дискримінації”.

“Будь-яка дискримінація іде в розріз з законодавством про права людини, тому, звісно, це питання, з якого ООН будуть надавати консультації, поради під час підготовки Національної стратегії”, - зазначив помічник генерального секретаря ООН з прав людини.

Високопоставлений представник ООН повідомив, що розробка Національної стратегії - це юриздикція української влади і правозахисників, а тому ООН може впливати на текст Стратегії “до того ступеню, до якого ми можемо впливати”.

На запитання журналіста Національного ЛГБТ-порталу України, чи варто очікувати українським ЛГБТ підтримки від ООН у питанні захисту від дискримінації, Шимонович сказав: "Звісно, ми можемо інформувати, ми можемо робити це публічно, ми можемо робити це звідси, ми можемо робити це з Женеви чи Нью-Йорку для того, щоб чітко подати погляд ООН, що порушення прав будь-якої людини, включно з порушенням прав ЛГБТ - це порушення прав людини".

"Я можу сказати вам, що 10 грудня в Міжнародний день прав людини, в день коли була підписана Загальна декларація прав людини в Нью-Йорку, в штаб-квартирі ООН у нас відбувався захід ЛГБТ, на якому був присутній заступник генсека ООН і цей захід був присвячений тому, щоб у сім'ях сприймали відмінності і мали такі ж самі теплі відносини з їх членами, які відносять себе до ЛГБТ. Це цінності, які захищає ООН і ми будемо їх також пропагувати", - додав пан Іван Шимонович на прес-брифінгу у готелі "Україна".

Нагадаємо, що раніше українська Омбудсман Лутковська називала антидискримінаційне законодавство "декларативним".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти