407

Півроку Держреєстр не може зрозуміти, що означає акронім “ЛГБТ” і тому написав два звернення в Комісію з моралі


Сьогодні в стінах Окружного адміністративного суду міста Києва відбулося перше засідання у справі позову ВБО “Точка опори” до Державної реєстраційної служби, яка затягує з реєстрацією Національного ЛГБТ-порталу України як інформаційного агентства.

Півроку Держреєстр не може зрозуміти, що означає акронім “ЛГБТ” і тому написав два звернення в Комісію з моралі

Шеф-редактор Національного ЛГБТ-порталу України Богдан Глоба, який виступав позивачем, детально розповів, які норми законів України порушила Державна реєстраційна служба, затягуючи процес реєстрації інформаційного агентства.

Зі слів Богдана Глоби, Держреєстр вимагав “конкретизувати назву, насамперед, абревіатуру ЛГБТ”.

“В законі не передбачено такої функції, як конкретизація назви. У Держреєстру немає повноважень якимось чином впливати на назву юридичних осіб чи клопотати про зміну назви”, - сказав ЛГБТ-активіст під час свого виступу в суді.

“Закон про інформагентства дає Держреєстру 7 днів на розгляд такої заяви. Після цього вони повинні, або ж вмотивовано відмовити, або затвердити чи зареєструвати нас. Телефоном нам повідомили, що Державна реєстраційна служба вважає нас аморальними через нашу назву і вони подали пакет документів у Комісію з питань захисту суспільної моралі”, - повідомив головуючому судді позивач у справі.

Богдан Глоба зауважив, що прецеденти реєстрації назв юридичних осіб з абревіатурою "ЛГБТ" вже були і раніше це не “подрязнувало їх”.

Відповідачкою у справі була представниця Держреєстру, яка відмовилась розголошувати своє ім’я і прізвище представникам ЗМІ, які були присутні під час судового засідання.

“Позивач не надав пояснення скорочення “ЛГБТ”, яке використовується у назві інформагентства, що не дозволяє здійснити державну реєстрацію, тому що реєстраційному органу не зрозуміло, що він реєструє, - сказала відповідачка.

Зрештою, Держреєстру було зрозуміло, що означає “ЛГБТ”, тому що наступним аргументом представниці Держреєстру стало посилання на частину 3 статті 2 Закону України Про інформаційні агентства, де вказано, що інформагентства "не мають права у своїх матеріалах" розповсюджувати інформацію, яка "підриває суспільну мораль".

На думку жінки-відповідачки, “Держреєстр продовжив експертизу документів та звернувся до Комісії з питань захисту суспільної моралі, тому твердження про порушення 7-денного строку не є обгрунтованими”.

“Держреєстр звернувся за роз’ясненнями до Комісії з питань захисту суспільної моралі, так як Держреєстр не уповноважений тлумачити назви інформагентств на власний розсуд”, - розповіла представниця Держреєстру, яким був мотив їх служби, коли вони писали листа в Комісію з питань захисту суспільної моралі.

“4.09 Комісія з захисту суспільної моралі нам відповіла, що вона не уповноважена надавати таку експертизу”, - розповіла відповідачка.

Цей факт не зупинив гомофобних працівників Держреєстру, які “повторно звернулися до Комісії з питань захисту суспільної моралі, щодо надання експертної оцінки відеоматеріалів і інформації, яка розміщена на електронних носіях на сайті Національного ЛГБТ-порталу України”.

Представниця реєстраційної служби додала: “Ми чекаємо відповіді від Комісії”.

На її думку, “звернення до Комісії з питань захисту суспільної моралі не може трактуватися, як прояв прямої дискримінації за ознаками сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність”.

Відповідачка також заявила, що Суд не може зобов’язати Державну реєстраційну службу здійснити реєстрацію, якщо не виконані усі етапи процедури реєстрації.

На запитання головуючого судді, чи є в законодавстві закріплене право Державної реєстраційної служби вимагати розшифровки абревіатур, відповідачка сказала, що Національний ЛГБТ-портал України не є досі зареєстрованим, бо ним можуть бути порушені норми закону про “підривання суспільної моралі”.

“Ми не стверджуємо, що ЛГБТ-портал якимось чином порушує суспільну мораль, але так як нам не зрозуміло, що значить ваша абревіатура, тому ми і звернулися до Комісії з захисту суспільної моралі за роз’ясненнями, так як ви нам два рази відмовили у роз’ясненнях”, - сказала представниця реєстраційного органу.

“Зробимо паузу, подумаємо, переосмислимо”, - сказав головуючий суддя Качур і назначив нове засідання на 21 січня 2015 року.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти