467

Ярослав Лодигін поспілкувався з Юлією МакГаффі про гомосексуальність в Україні


Ведучий радіо "Аристократи" Ярослав Лодигін і колишня головна редакторка сайту Корреспондент.нет, а тепер керівниця діджитал-проектів фонду «АнтиСНІД» Юлія МакГаффі під час дружньої розмови обговорили тему гомосексуальності. Розмову журналістів опублікував портал L'Officiel Ukraine.

Ярослав Лодигін поспілкувався з Юлією МакГаффі про гомосексуальність в Україні

Ярослав Лодигін запитав у Юлії МакГаффі, яким чином можна позбутися стигматизації гомосексуальних людей.

“Тут має бути бажання з двох сторін; винні в цій ситуації диктат громадської думки, але й самі геї теж, тому що для того, щоб знищити стигму, про неї треба говорити. А друга сторона цієї ж проблеми - думка багатьох політиків, в більшості своїй людей досить прогресивних, про те, що «зараз не час». У підсумку все накладається одне на інше і питання просто замовчуються; геї бояться проводити гей-прайди, вони бояться сказати хоч щось. Чому? Саме тому, що, з одного боку не час, а з іншого - страшно, що ось ця стигма, про яку ми говорили вище, торкнеться тебе особисто. Про це було б чудово почати говорити нормально, просто говорити, довго і багато. Зараз, в рамках своєї роботи, я багато займаюся дестигматизацією ВІЛ-інфікованих, і те ж саме повинно бути зроблено і в напрямку гомосексуалів. А зараз ситуація така, що одні це ненавидять, інші відвертаються, треті взагалі-то і не проти, але думають, що зараз не час, а четверті мовчки підтримують. А якщо ж ти, скажімо, живеш з партнером своєї статі і твої друзі знають про це і приймають, то все одно, коли ти відвернешся, не втримаються від шпильки на зразок «Так звичайно, він ж з мужиками спить». І ось вона, справжня стигма. Ще з нею допомагають боротися ті ж гей-прайди: потрібно розуміти, що це не просто раптовий парад, а бажання щось довести”, - вважає колишня редакторка порталу Корреспондент.нет.

МакГаффі вважає, що геї нічого не пропагандують, і лиш бажають, “щоб у них за спинами не перешіптувалися”, тому докори гомофобної більшості про пропаганду гомосексуальності є неправильними і надуманими.

“Мені хочеться якихось резонансних камін-аутів у виконанні, наприклад, яскравих представників нашого парламенту. Це, по-перше, дуже пожвавлює політичне життя, а, по-друге, це просто правильно. Не потрібно заради цього ставати на трибуну і влаштовувати подію. У будь-якому випадку від правильної заяви піде ланцюгова реакція”, - розповіла Юлія МакГаффі.

Юлія називає Київ “досить комфортним” містом для геїв, хоча звичайно його не можна порівняти з великими гей-столицями Європи.

Авторка порталу “AIDS.UA” також зазначила, що прив’язування проблематики ВІЛ/СНІДу лише до гомосексуалів “не актуальне з часів Меркюрі”.

“Зараз гомосексуалізм уже давно не є причиною поширення СНІДу. Мені здається, що це просто спосіб надати гомосексуальності додатковий негативний ефект. Гомосексуали перестали бути розповсюджувачами вірусу, до речі, зараз перше місце належить якраз гетеросексуальним людям”, - розповіла МакГаффі.

Джерело: officiel-online.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти