182

У США частково знімуть заборону на використання крові геїв для переливання


Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) рекомендує скасувати довічну заборону на забір донорської крові, яка діє для геїв і бісексуалів.

У США частково знімуть заборону на використання крові геїв для переливання

Скасування заборони діятиме не для всіх. Відповідно до повідомлення, яке було оприлюднене 23 грудня, ЧСЧ, які мали сексуальні контакти протягом останніх 12 місяців і далі не зможуть бути донорами. 

Цей крок розчарував правозахисні організації, які наполягають на абсолютному скасуванні заборони.

Це обмеження було введено FDA в 1983 році через те, що почав активно поширюватися ВІЛ. Гомосексуали були визнані однією з основних груп ризику. Представники ЛГБТ-спільноти довгі роки боролися за скасування заборони, називаючи її «дискримінацією, яка бере початок в кам'яному столітті».

У заяві Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США йдеться, що відомство "ретельно вивчить і розгляне наукові дані", перш ніж змінювати політику. Воно повідомило, що має намір випустити проект керівництва з докладним описом змін в 2015 році.

Якщо зміни набудуть сили, то США в даному питанні наблизиться до європейських країн на кшталт Великобританії, де на даний момент діє заборона на забір крові у ЧСЧ лише якщо не сплинуло 12 місяців з моменту останнього сексуального контакту.

«Це велика перемога в боротьбі за громадянські права геїв. Ми залишаємо позаду архаїчне переконання в тому, що кожен гей є потенційним джерелом інфекції», - заявив професор права Гарвардського університету Гленн Коен.

Цікаво, що російська Газета.ру спекулюючи на тому, що на Заході активно толеруються права ЛГБТ, некоректно повідомила, що в США вчора була повністю знята заборона на використання крові геїв для переливання.

Джерело: www.nytimes.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти