382

У Київському СНІД-центрі безкоштовних тестів на ВІЛ вистачає лише для груп ризику


Через брак фінансування і відсутність тестів, з цього тижня в Київському міському центрі СНІДу пішли на скорочення доступу громадян до безкоштовного тестування на ВІЛ.

У Київському СНІД-центрі безкоштовних тестів на ВІЛ вистачає лише для груп ризику

Про це повідомив Олександр Юрченко, головний лікар Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Серед груп ризику, для яких доступ до безкоштовного тестування відкритий, як і раніше, є ЧСЧ (чоловіки, які мають секс з чоловіками).

Головний лікар зазначив, що це вимушений крок, адже потрібного фінансування МОЗ не виділило. Він повідомив, що намагається чим швидше вирішити цю проблему.

Поки не буде вирішена ця ситуація безкоштовне тестування на ВІЛ у СНІД-центрі не буде доступним для тих, хто не входить до груп ризику інфікування, список яких затверджений МОЗ у минулому році. Так, наприклад, тест на ВІЛ за гроші можуть пройти ті, кому потрібна довідка про ВІЛ-статус за справкою по роботі.

До груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ належать:

1. Споживачі ін’єкційних наркотиків.
2. Особи, які надають сексуальні послуги за винагороду.
3. Чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками.
4. Статеві партнери споживачів ін’єкційних наркотиків.
5. Клієнти осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду.
6. Cтатеві партнери чоловіків, які практикують секс з чоловіками.

Олександр Юрченко повідомив, що для тих, хто не відносить себе до груп ризику, повний пакет тестування на ВІЛ, гепатити і сифіліс у СНІД-центрі коштує загалом 150 грн. Якщо проходити тестування лише на ВІЛ, це буде дешевше.

Нагадаємо, що з вересня у столиці, Полтаві, Чернігові і Дніпропетровську почала працювати мережа FriendlyDoctor, завдяки якій кожен представник ЛГБТ-спільноти може безкоштовно дізнатися свій ВІЛ-статус методом швидкого тесту. Для того, щоб пройти тестування варто перейти за посиланням.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти