232

У "Глобальному Звіті про стан гендерної рівності" Україна посідає 56 місце


"Глобальний Звіт про стан гендерної рівності" ("Global Gender Gap Report 2014") свідчить про те, що рівних можливостей на робочому місці вдасться досягнути через 81 рік, тобто у 2095 році.

У "Глобальному Звіті про стан гендерної рівності" Україна посідає 56 місце

Згідно із "Глобальним Звітом про стан гендерної рівності 2014", Україна посідає 56 місце серед 142 країн, які були досліджені. Попередні три роки, як вказано у звіті, Україна майже не рухалась у напрямку подолання гендерного розриву.

У 2014 році найменший гендерний розрив стосується освітньої (29) та економічної (31) сфер, далі йде охорона здоров’я та виживання (74). Найгірший показник, тобто найбільший гендерний розрив стосується розширення прав і можливостей жінок у політичній сфері (105), повідомляє Громадський Простір.

Відповідно до звіту, загальні здобутки у сфері гендерної рівності у світі з 2006 року є початком повних змін лише в незначній кількості країн. Найвищий індекс рівності у 2014 році, відповідно до звіту, мають нордичні країни; Нікарагуа, Руанда та Філіппіни закривають десятку країн із рівними можливостями. 

Згідно глобального звіту про стан всесвітньої гендерної рівності, підготовленому у 2014 році, гендерний розрив у сфері економічної участі та рівних можливостей дорівнює 60%, зменшився на 4%. У 2006 році Всесвітній економічний форум вперше здійснив такі розрахунки. Тоді гендерний розрив становив 56%. Ґрунтуючись на цій траєкторії та за умов, що попередні досягнення залишаться незмінними, доведеться чекати 81 рік до повного подолання гендерної нерівності.

Гендерний розрив у сфері економічної участі та рівних можливостей зменшується дуже повільно. Четверта колона дослідження у сфері розширення політичної участі, залишається із широким розривом у 21%, хоча у цій сфері і відбулися найбільші зміни, починаючи із 2006 року.

Жодна країна не подолала усі показники гендерного розриву, проте нордичні країни очолюють список звіту та залишаються країнами із найбільш рівними можливостями для суспільства. До минулорічних лідерів – Ісландії, Фінляндії, Норвегії та Швеції – долучилась Данія, яка піднялась з восьмої до п’ятої сходинки.

Також на шостій сходинці розташувалась Нікарагуа, піднявшись на чотири сходинки, Руанда, яка вперше увійшла до списку на сьомій сходинці, Ірландія, яка змістилася до восьмої позиції, Філіппіни, що втратили чотири позиції і знаходяться у звіті на дев’ятому місці, та Бельгія, яка піднялась на одну сходинку і закрила десятку країн із найбільш рівними можливостями.

Далі за показниками знаходяться Сполучені Штати Америки, де було збільшено кількість жінок, які займають позиції на парламентському і міністерському рівнях, та зменшився розрив у розмірі заробітної плати.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти