171

Найбільша ЛГБТІ-організація Європи підготувала відео досягнень 2014 року, де згадала Україну


ЛГБТІ-організація ILGA-Europe, яка є найбільш потужною в європейському регіоні представила відео, в якому оригінальним чином згадує усі найбільш значущі події для європейських ЛГБТІ в році, що минає.

Найбільша ЛГБТІ-організація Європи підготувала відео досягнень 2014 року, де згадала Україну

“2014 був багатий подіями рік для ILGA-Europe та руху ЛГБТІ в Європі. Незважаючи на труднощі, з якими ми стикаємося, ми зробили великий крок вперед, і водночас, нас стає більше ніж будь-коли для змін у ставленні до ЛГБТІ в Європі”, - повідомляє портал організації.

У відео згадується, що частково визнана Турецька Республіка Північного Кіпру останньою в Європі декриміналізувала гомосексуальність; Данія відмінила обов’язкову стерилізацію для трансгендерів, ставши першою країною Європи, в якій для зміни статі не потрібно добиватися клінічного діагнозу; На Мальті конституційно заборонили дискримінацію трансгендерів і легалізували цивільні партнерства; Хорватія легалізувала цивільні партнерства; Одностатеві шлюби стали можливими у Люксембурзі, Англії, Вельсі і Шотландії; В Грузії заборонили дискримінацію ЛГБТ в новому законі тощо.

Україну, яка за останній рік, не сходила зі шпальт ЗМІ Європи, творці відео теж згадали. “Досягненням” України вони вважають те, що українська влада пообіцяла ефективний захист від дискримінації за сексуальною орієнтацією в обмін на спрощення візового режиму з ЄС.

Серед українських сусідів, ILGA-Europe теж відзначила Молдову, де відбувся перший марш за права ЛГБТ. Також серед досягнень 2014 року - перший прем’єр-міністр і відкритий гей в Люксембурзі, перемога Кончіти Вюрст на Євробаченні.

Україну згадують на відео на 01:45 хвилині.

Annual Conference 2014 - year in review from ILGA-Europe on Vimeo.

Нагадаємо, що в травні Верховна Рада минулого скликання проголосувала зміни в антидискримінаційний закон, не включивши окремо захист від дискримінації за сексуальною орієнтацією і гендерною ідентичністю.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк днями підтвердив, що стоїть на гомофобних позиціях, написавши в листі до релігійних угрупувань: “Лібералом можна бути в сфері економіки, регуляторної політики, а не у тому, що стосується подружнього життя”.

Керівник Секретаріату “Блок Петра Порошенка” Максим Савросов у листі Національному ЛГБТ-порталу України ствердив, що політична сила Порошенка виступає за введення кримінальної відповідальності у випадку дискримінації ЛГБТ.

Правозахисна організація Amnesty International в Україні повідомляла в травні, що Петро Порошенко виступає за рівноправ`я та заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності у всіх сферах.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти