Сьогодні в офісі Уповноваженої ВРУ з прав людини відбувся круглий стіл на тему “Дискримінація - точка зору представників органів влади”. Також був представлений звіт про виконання проекту “Підвищення рівня знань представників державних установ у сфері захисту громадян від дискримінації”.

Цей звіт став результатом роботи благодійного фонду “Розвиток” у партнерстві з місцевими правозахисними організаціями у містах Мукачево, Одеса, Херсон і Павлоград. Там було реалізовано проект “Підвищення рівня знань представників державних установ у сфері захисту громадян від дискримінації”.
В рамках проекту було проведено серію тренінгів з питань недискримінації для представників місцевого і районного самоврядування, міліції, суддів і працівників прокуратури у сфері захисту прав людини і антидискримінаційної політики.
За результатами проведених семінарів організатори зробили “геть невтішні висновки”.
“Цільові групи взагалі не розуміють, що таке дискримінація й, відповідно, не зацікавлені в тому, щоб відвідувати семінари для підвищення кваліфікації”, - йдеться у звіті.
“Траплялися й зовсім неприпустимі випадки, коли судді Мукачівського міськрайонного суду прямо зізнавалися, що “у нас в суді ще ніхто особливо не читав закон про дискримінацію” чи дозволяли собі неприпустимі жарти щодо дискримінації сексуальних меншин: “Ну припустимо, прийшов до мене чоловік з нетрадиційною сексуальною орієнтацією та скаржиться на дискримінацію. І що мені робити, як довести? Мені ж треба якось провірити його орієнтацію. Можливо, підстав для позову й немає взагалі”, - повідомляється у фінальному звіті.
Правозахисники звертають увагу, що цільові групи, з якими проводили тренінг у переважній більшості “окремі випадки дискримінації вважають цілком припустимими і взагалі не вважають, що це щось незаконне і неприпустиме в цивілізованій країні”.
Виходом з цієї ситуації правозахисники вбачають у значному підсиленні освітянських процесів для українських держслужбовців та правоохоронців саме в питанні дискримінації громадян.
Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте, Twitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua