457

Депутатка Ольга Червакова внесла на розгляд Ради законопроект про позбавлення Комісії з моралі усіх функцій


Народна депутатка від “БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА” Ольга Червакова внесла на розгляд ВРУ проект Закону про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду).

Депутатка Ольга Червакова внесла на розгляд Ради законопроект про позбавлення Комісії з моралі усіх функцій

Законопроект № 1647, відповідно до якого пропонується позбавити Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі усіх контролюючих і виконавчих функцій, може бути проголосований у Верховній Раді у другій половині січня. Про це повідомляє “Телекритика” з посиланням на прес-службу пропрезидентської партії.

Наразі документ має отримати оцінку науково-експертного та юридичного управлінь ВР та парламентських комітетів.

Водночас, як заявила Ольга Червакова, законопроект №1647 не передбачає ліквідації Комісії із захисту суспільної моралі, а лише створює для цього необхідні передумови. «Ліквідовувати такі структури може лише Кабінет Міністрів своєю постановою. Цей законопроект відкриває для цього дорогу - з Закону "Про захист суспільної моралі" вилучається весь функціонал, покладений на НЕК і всі статті, що передбачають її участь у регулюванні суспільно значущих процесів», - сказала народний депутат.

Як зазначено у Пояснювальній записці до законопроекту №1647, Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі (НЕК) дублює функції Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення, Міністерства внутрішніх справ та Державного агентства з питань кіно. Державний нагляд за додержанням вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі здійснює також Міністерство культури і мистецтв України, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство юстиції, Міністерство освіти.

«В цих відомств достатньо не лише повноважень, а й інструментів для нагляду за додержанням законодавства у цій сфері. Ліквідація НЕКу не означатиме, що в країні настане моральний армагедон. Просто перестане існувати структура, яка в скрутний час війни поглинає від 4 до 5 мільйонів гривень на рік для того, щоб займатися проектами на кшталт роздачі "Сертифікатів щасливої родини" та іншими екзотичними забаганками», - зазначила Ольга Червакова.

Рух «Стоп цензурі!» 6 червня, у переддень інаугурації звернувся до Петра Порошенка з переліком першочергових медіареформ, серед яких - ліквідація НЕК.

Нагадаємо, що указ про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі був підписаний ще 9 грудня 2010 року президентом Віктором Януковичем. Але до сьогодні він не виконаний.

В свою чергу, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у листі до Ради євангельських протестантських церков України написав: “Попри рішуче скорочення контролюючих органів, для НЕК з питань захисту суспільної моралі зроблено виняток. На засіданні Кабінету Міністрів було відхилено проект, що передбачав зміни до “Закону про захист суспільної моралі”, якими б ця Комісія ліквідовувалася (...) Це моя принципова позиція”.

Нагадаємо, що 17 грудня відбулося судове засідання у справі затягування реєстрації Національного ЛГБТ-порталу України як офіційного ЗМІ з боку Державної реєстраційної служби України. Держреєстр посилається на те, що не може зареєструвати портал з назвою "ЛГБТ", тому що не розуміє, що це означає і тому відправив два звернення до НЕК з питань захисту суспільної моралі. На перше звернення з проханням розтлумачити акронім "ЛГБТ" Комісія з моралі відповіла відмовою. Вдруге працівники Держреєстру написали листа до НЕК з вимогою "надати експертну оцінку відеоматеріалам і інформації, яка розміщена на електронних носіях на сайті Національного ЛГБТ-порталу України”. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти