355

Держфільмофонд РФ зажадав змінити сценарій фільму, в якому Ейзенштейн – гей


Держфільмофонд повернув на доопрацювання сценарій біографічного фільму про видатного кінематографіста, автора "Броненосець «Потьомкін»" Сергія Ейзенштейна, створений британським режисером і сценаристом Пітером Грінвеєм.

Держфільмофонд РФ зажадав змінити сценарій фільму, в якому Ейзенштейн – гей

За словами директора Держфільмофонду Миколи Бородачова, російську сторону не влаштувало, що в сценарії Грінвея згадуються деталі особистого життя Ейзенштейна, зокрема його гомосексуальна орієнтація.

"Я не хочу говорити про це (гомосексуалізм. - «Известия»), але як раз дана тема в сценарії нас не влаштовує, - розповів Микола Бородачьов. - Режисер, у свою чергу, наполягає на тому, що цей аспект життя Ейзенштейна є важливим для картини. Звичайно, потрібно враховувати, що сценарій написаний у стилі Пітера Грінвея, але ми хотіли б бачити фільм трохи іншим. Якщо щось піде не так, ми не будемо займатися проектом".

Біографічний фільм про Сергія Ейзенштейна, що носить робочу назву «Рукостискання Ейзенштейна», Пітер Грінвей планує зняти в 2015 році. Передбачається, що стрічка буде спільним проектом Швейцарії, Франції та Росії, а Держфільмофонд РФ надасть для фільму про Ейзенштейн архівні матеріали.

У 2013 році Фонд кіно відмовив у фінансовій підтримці фільму «Чайковський», який планував знімати режисер Киріл Серебренніков за сценарієм Юрія Арабова. Навколо фільму, який раніше отримав схвалення Мінкульту, що виділив на зйомки 30 млн рублів, розгорівся скандал, пов'язаний з тим, що в сценарії згадувалася гомосексуальна орієнтація композитора. У підсумку автори фільму заявили, що повертають отримані від Мінкульту кошти. Через відсутність фінансування робота над «Чайковським» була заморожена.

Пітер Грінвей є одним з найвідоміших європейських кінорежисерів.

Джерело: meduza.io

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти