216

Законопроект "про пропаганду гомосексуалізму" знятий з розгляду незаконно - ЛГБТ-активісти


Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір) знятий з розгляду незаконно, - на думку правозахисного центру "Наш Світ".

Законопроект "про пропаганду гомосексуалізму" знятий з розгляду незаконно - ЛГБТ-активісти

Законопроектом 0945 (раніше - 8711) від 2012 року авторства шести гомофобних депутатів від фракцій КПУ, Партії регіонів, "Батьківщини" та "Нашої України - Народної самооборони", краще відомий під неформальною назвою "Про заборону пропаганди гомосексуалізму", був проголосований в першому читанні за основу наприкінці завершення роботи ВРУ VI скликання, але наступний склад парламенту так і не спромігся розглянути його у другому читанні.

На сайті ВРУ стан проходження цього законопроекту значиться як "Відхилено та знято з розгляду", хоча жодного рішення з цього приводу Рада не ухвалювала.

Правозахисний центр "Наш Світ" відправив офіційний запит до Верховної Ради про стан цього законопроекту і отримав відповідь, що він остаточно знятий з розгляду на підставі статей 22 і 107 Регламенту ВРУ. Однак, прочитавши ці статті, експерти правозахисного центру не змогли побачити в них законних підстав для зняття законопроекту з розгляду.

"Виглядає так, нібито керівництво ВР вирішило "під шумок" непомітно позбавитись незручного законопроекту незаконним шляхом", - йдеться в заяві центру. Проте, представники центру не стануть оскаржувати це рішення.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти