396

Мінсоцполітики пропонує заборонити дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації у трудовій сфері


У проекті Трудового кодексу, який розміщений на веб-сайті Міністерства соціальної політики України вказано про "недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин та обмеження трудових прав" за ознакою сексуальної орієнтації.

Мінсоцполітики пропонує заборонити дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації у трудовій сфері

На пленарному засіданні 11 грудня 2014 року Прем'єр-міністр, говорячи про ринок праці, повідомив про те, що в 2015 році буде прийнято новий Трудовий кодекс. Зараз на офіційному веб-порталі Міністерства соціальної політики України доступний проект в якому йдеться про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації у трудовій сфері.

Серед інших ознак, за якими буде заборонено дискримінацію міститься стать, підозра чи факт наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, політичні погляди,  віросповідання, інвалідність. 

Цікаво, що гендерну ідентичність, як ознаку, за якою має бути заборонена дискримінація, автори проекту не включили, але проект передбачає забезпечення гендерної рівності.

На сайті ВРУ ще не зареєстрований проект кодексу, який розробило Мінсоцполітики, але там є Проект Трудового кодексу України, внесений Михайлом Папієвим, колишнім двічі міністром соціальної політики за часів прем'єрства Януковича, а тепер депутата ВРУ від "Опозиційного блоку".

В свою чергу, 7 травня 2014 року Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ направив головам апеляційних судів областей і АР Криму документ-рекомендацію, згідно якого він наполягає на тому, що «при розгляді спорів, що виникають у сфері трудових відносин, судам необхідно враховувати, що перелік ознак, за якими не може бути привілеїв або обмежень у реалізації трудових прав громадян, не є вичерпним».

«Зокрема, недопустимим є порушення рівності трудових прав громадян не лише на підставі ознак, зазначених у ч. 2 ст. 24 Конституції України, ст. 2-1 КЗпПУ, п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону, а й за ознаками віку, кольору шкіри, іншими фізичними ознаками (вага, зріст, вади мовлення, вади обличчя), сімейного стану, сексуальної орієнтації тощо», - йдеться в документі.

Кінцевий варіант нового Трудового кодексу України планується підготувати до лютого 2015 року. Про це в ефірі «Громадського» 16 грудня розповів Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Варто зазначити, що востаннє Кодекс законів про працю був прийнятий ще за часів Української РСР 1971 році.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти