157

У Білорусії обвинуваченому у жорстокому побитті гея винесли вирок


Суд Центрального району Мінська виніс рішення у справі побитого після гей-вечірки.

 У Білорусії обвинуваченому у жорстокому побитті гея винесли вирок

Дмитра Лукашевича визнали винним за ч. 1 ст. 339 і 155 Кримінального кодексу Білорусі. Його засудили до позбавлення волі на 2 роки і 8 місяців з відбуванням терміну у виправній колонії. Також вироком суду постановлено стягнути з обвинуваченого на користь потерпілого в рахунок матеріальної компенсації моральної шкоди 150 мільйонів рублів, на користь матері потерпілого в рахунок відшкодування матеріальної шкоди суму більше 63 мільйонів.

Сторона обвинуваченого вже внесла на депозит виконання 27 мільйонів рублів.

Батьки постраждалого Михайла Піщевського (на фото до трагедії) не погодились з вироком, який був винесений у жовтні і оскаржили його. У січні в суді Центрального району Мінська справу розглянули повторно.

"Це знову не той вирок, на який ми розраховували, але в цей раз ми не будемо його оскаржувати", - розповіла мати потерпілого Валентина Бартошевич. - "У нас немає ні часу, ні моральних сил ходити по судах. Краще ми більше будемо з Мішею в лікарні".

Нагадаємо, сторона потерпілого пред'явила позов на 500 мільйонів рублів моральної шкоди. Держзвинувачення в свою чергу порахувало, що обвинуваченого слід визнати винним в умисному заподіянні тяжкого тілесного ушкодження потерпілому Михайлу Піщевському з хуліганських спонукань згідно з п. 7 ч. 2 ст. 147 Кримінального кодексу РБ і за ч. 2 ст. 339 Кримінального кодексу РБ в хуліганстві, яке не було пов'язане із заподіянням менш тяжкого тілесного ушкодження, знайомому потерпілого.

Прокурор запропонував позов матеріального збитку задовольнити в повному обсязі (це сума більше 63 мільйонів рублів), а моральний позов - частково у сумі 200 мільйонів рублів. Сам обвинувачений був готовий виплатити лише 100 мільйонів рублів.

Михайла Піщевського побили після виходу з гей-вечірки вночі 25 травня минулого року. Лікарі констатували у нього перелом черепа і крововилив у мозок, близько 20% головного мозку видалили. Він досі в лікарні у важкому стані: у молодої людини немає постійного свідомості, в навколишньому світі не орієнтується, харчується через катетер, не рухається, є пролежні, бувають приступи і судоми.

Очевидець події в ту фатальну ніч стверджує, що Михайла вдарили після словесного конфлікту на тему гомосексуальної орієнтації. Зі свого боку обвинувачений під час судових засідань не заперечував, що вдарив потерпілого, але зазначав, що зробив це ненавмисно і відчувши загрозу з його боку. Обвинуваченого затримали в ніч інциденту.

Джерело: news.tut.by

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти