222

Від завтра в кінотеатрах України новий фільм відкритого гея Ксав'є Долана


15 січня на екрани українських кінотеатрів виходить фестивальний хіт, лауреат Каннського Призу журі - «Матуся» Ксав'є Долана.

Від завтра в кінотеатрах України новий фільм відкритого гея Ксав'є Долана

Остання робота 25-річного канадського режисера присвячена непростим сімейним взаєминам. У центрі сюжету - навіжена вдова Діана, яка забирає з інтернату свого сина Стіва, важкого підлітка з нестабільною психікою.

Картина була тепло прийнята критиками і на міжнародних кінофестивалях - в Каннах «Матуся» була відзначена Призом журі. Цю нагороду Ксав'є Долан розділив з метром світового кінематографу Жан-Люком Годаром і його стрічкою «Прощай, мова: 3D». Оцінили фільм і на батьківщині режисера - «Матуся» була обрана оскарівським комітетом Канади для здобуття премії за найкращий іноземний фільм.

Крім того, фільм Ксав'є Долана був названий серед найкращих стрічок 2014 року - «Матуся» увійшла в щорічні топи авторитетних видань Cahiers du Cinéma, Vanity Fair і Little White Lies Magazine. За словами преси, одним з найцікавіших моментів фільму стали експерименти Долана з форматом кадру, який вже називають «Instagram-форматом».

Важкого підлітка в «Матусі» грає Антуан-Олів'є Пілон. Молодий актор став відкриттям Ксав'є Долана - їх спільне співробітництво почалося з провокаційного музичного кліпу для гурту Indochine. Роль матері з титульної назви отримала Анн Дорваль. Дорваль - талісман режисера, раніше вона виконувала схожі ролі в стрічках «Я вбив свою маму» і «Уявне кохання» Долана.

«Матуся» виходить в український прокат у четвер, 15 січня. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти