365

Тамара Марценюк підготувала посібник з гендерної рівності і недискримінації


Кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Тамара Марценюк стала авторкою праці "Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів", яка торкається питання дискримінації ЛГБТ.

Тамара Марценюк підготувала посібник з гендерної рівності і недискримінації

У рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, Міжнародний Фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF), за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA) випустив посібник "Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів".

У посібнику розглядаються питання: поняття гендеру, гендерної структури суспільства і гендерної нерівності; права людини, множинність нерівностей у суспільстві та принципи недискримінації; принцип гендерної рівності і недискримінації у процедурах аналізу політики і документах організацій.

Варто зазначити, що Тамара Марценюк у своїй роботі важливе місце відводить питанню уживання коректних висловів щодо ЛГБТ. Так, вона пише, що вживання терміну гомосексуаліст є дискримінаційним”, тому що воно “апелює до радянського минулого”. Натомість, Марценюк рекомендує вживати слово “гомосексуал”. Теж саме з застарілим терміном “гомосексуалізм”, який варто замінювати на “гомосексуальність”, а також правильно називати жінок з гомосексуальною орієнтацією - лесбійки (а не лесбіянки).

Пані Марценюк у своїй праці виділяє чотири сексуальні орієнтації: гетеросексуальну, гомосексуальну, бісексуальну і асексуальну.

Праця доступна для прочитання і завантаження за посиланням.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти