196

Спікер киргизського парламенту заявив, що прийняттю закону про "гей-пропаганду" нічого не заважає


Ніхто не зупиняв законопроект проти "гей-пропаганди", повідомив спікер парламенту Асилбек Жеенбеков 15 січня на засіданні парламенту.

Спікер киргизського парламенту заявив, що прийняттю закону про "гей-пропаганду" нічого не заважає

Раніше один з ініціаторів законопроекту Турсунбай Бакір уулу попросив пояснити, чому законопроект не внесений на розгляд парламенту у другому читанні.

«Я один з ініціаторів проекту закону. Хто їздив до Європарламенту? Чому ми чекаємо їх рішення? Яке їм діло до наших законів? Поясніть, чому він зупинений і не внесений на розгляд у другому читанні», - сказав він.

У свою чергу А.Жеенбеков повідомив, що законопроект ніхто не зупиняв.

«Один з ініціаторів законопроекту і депутат Скрипкіна брали участь у конференції. Коли комітет прийме рішення внести на друге читання, він буде розглянутий», - сказав він.

У вівторок Комітет ЖК по законності, правопорядку та боротьбі із злочинністю вирішив відкласти розгляд питання. Пропозицію озвучила депутат Г.Скрипкіна (СДПК). «Це дуже актуальний законопроект, він потрібен республіці. Однак законопроект має бути чітко викладено і повинні бути визначені санкції щодо адміністративної та кримінальної відповідальності. 4 листопада в комітеті була створена робоча група і ви молодці, що працюєте над шліфуванням законопроекту. Сьогодні о 2 годині відбудеться розширене засідання з правового доопрацювання, також пропоную дочекатися висновку Міжпарламентського союзу щодо даного законопроекту, щоб з правових позицій він був бездоганним», - сказала вона.

«Так, дійсно від імені групи ініціаторів ми направили 2 листи до Європарламенту та Міжпарламентському союзу в Женеві, який розглядає звернення всіх держав-учасниць Конвенцій з прав людини. З тих пір, як була організована робоча група, враховуючи суспільний резонанс, який створила наша ініціатива, ми вирішили винести це питання для широкого громадського обговорення. Крім того ми зустрічалися з представниками посольств, міжнародних НУО, організаціями по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, глобальним фондом, Світовим банком і врахували всі їх занепокоєння, щоб поправки не порушували права людини», - відповів один з ініціаторів проекту закону Курманбек Дийканбаєв («Республіка»).

Джерело: ca-news.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти