1057

Третина українців у віці до 60 років підтримують заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації


Про це свідчать результати дослідження, яке здійснила GfK Ukraine на замовлення ВБО «Точка опори» у грудні 2014 року.

Третина українців у віці до 60 років підтримують заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації

На думку третини респондентів у віці 15-59 років (34,4%), в Україні потрібно ухвалити закон про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації (в запитанні наводилось пояснення, що йдеться про «заборону ситуацій, коли права людей з гомосексуальною орієнтацію обмежуються порівняно із правами людей з гетеросексуальною орієнтацією»).

Зокрема, 20,8% вважають, що слід заборонити дискримінацію в усіх сферах (в сферах трудового, сімейного, спадкового права та ін.), а 13,5% – що слід її заборонити в окремих сферах (наприклад, тільки в сфері трудового права).

Одночасно майже така саме кількість респондентів (36,6%) не підтримують прийняття подібного закону – різниця між часткою прибічників (34,4%) та противників (36,6%) закону не є статистично значущою.

29% опитаних не змогли висловити свого ставлення до цього питання.

В Києві, Північному та Центральному регіонах частка прибічників ухвалення закону про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації перевищує частку противників, а в Західному та Південному – навпаки. На Сході думки розділились навпіл.

Серед мешканців міст з населенням до 500 тис. частка прибічників ухвалення закону про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації перевищує частку противників, серед мешканців великих міст – навпаки. В селах думки розділились навпіл.

Єдиною віковою групою, де кількість прибічників ухвалення закону про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації перевищує кількість противників, є люди у віці 15-19 років. Серед інших вікових груп думки розділились навпіл.

Чоловіки дещо частіше вважають, що необхідно ухвалити закон про заборону дискримінації в усіх сферах (в сферах трудового, сімейного, спадкового права), ніж жінки (23% проти 19%), жінки ж частіше обирали варіант «важко сказати».

Опитування проводилося GfK Ukraine на замовлення ВБО «Точка опори» протягом 13-26 грудня 2014 року методом особистого інтерв’ю вдома у респондента. Під час дослідження було опитано 1000 осіб віком від 15 до 59 років в усіх областях України (включно з Києвом), окрім Автономної республіки Крим. У Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Статистичне відхилення не перевищує 3,2%.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти