123

Держдума РФ схвалила закон про небажані іноземні організації


Держдума в першому читанні схвалила закон про створення в Росії списку небажаних іноземних організацій. У 30-денний термін до документа будуть внесені поправки.

Держдума РФ схвалила закон про небажані іноземні організації

Відповідно до закону, організації будуть визнаватися небажаними за рішенням Генеральної прокуратури та Міністерства юстиції. Такі організації не зможуть працювати на території Росії, їм буде заборонено поширювати свої матеріали, в тому числі через інтернет, повідомляє Meduza.io

За організацію діяльності небажаної, з точки зору Генпрокуратури, організації передбачено штраф у розмірі 20 тисяч рублів. Якщо таке саме правопорушення було скоєно після того, як організація була визнана небажаною, то за це вже передбачається кримінальна відповідальність (максимальне покарання - 8 років позбавлення волі).

Закон внесли до Держдуми в листопаді 2014 року. У Росії діє закон про «іноземних агентів», якими визнаються російські НКО, якщо вони отримують гроші за кордоном і здійснюють політичну діяльність. Через закон вже постраждали ЛГБТ-кінофестиваль "Пліч-о-пліч" та ЛГБТ-правозахисна організація "Вихід".

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла "диктаторські закони" 16 січня 2014 року - закони певною мірою запозичували норми російського законодавства, деякі норми були жорсткіші за російські аналоги. Прикладом прямого запозичення є введені у законодавство поняття “екстремістська діяльність” та “іноземний агент”. "Диктаторські закони" проіснували 12 днів, після чого їх скасувала ВРУ.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти