133

Життя ВІЛ-позитивних громадян в Східній Україні опинилося під загрозою - Альянс-Україна


Альянс-Україна вимагає негайно відновити постачання необхідних препаратів на території, контрольовані бойовиками

Життя ВІЛ-позитивних громадян в Східній Україні опинилося під загрозою - Альянс-Україна

Тільки негайне забезпечення медичної підтримки може зберегти життя ВІЛ-позитивних жителів Донецької і Луганської областей, йдеться в заяві Міжнародного Альянсу з ВІЛ / СНІДу в Україні, про яку повідомляє AIDS.ua

"Все тривожніше стає ймовірність переривання лікування людей, що живуть з ВІЛ в Східній Україні, де через бойових дій на контрольованихттєво необхідних товарів медичного призначення", - йдеться в повідомленні Альянсe-Україна.

Після того, як уряд України прийняв рішення призупинити поставки на ці території і заблокувало кордон, очікується, що основних запасів антиретровірусних препаратів, препаратів для замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та інших життєво необхідних ліків вистачить до кінця лютого.

Більше 300 пацієнтів замісної терапії у Донецьку та Луганську позбавлені доступу до лікування з початку конфлікту.

У східних областях спостерігаються високі показники поширення ВІЛ та туберкульозу. Один з п'яти випадків нових інфекцій реєструється саме в Донецькій і Луганській областях, там же проживає приблизно чверть людей, які живуть з ВІЛ в Україні. Засоби для профілактики ВІЛ, такі як презервативи або чисті шприци, стали важкодоступні і значно дорожчими.

Показники тестування на ВІЛ також впали, а з урахуванням того, що чисельність переміщених осіб складає більше одного мільйона і існує ризик серйозного переривання лікування, МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ / СНІДу в Україні" стурбований тим, як ця ситуація може вплинути на протидію та профілактику ВІЛ на національному рівні.

Якщо уряд України не погодиться на централізоване постачання життєво необхідних ліків через міжнародні гуманітарні організації, в наступні один-два тижні на Сході настане гуманітарна катастрофа, - Клепіков

"Якщо уряд України не погодиться на централізоване постачання життєво необхідних ліків через міжнародні гуманітарні організації, в наступні один-два тижні на Сході настане гуманітарна катастрофа", - заявив Андрій Клепіков, виконавчий директор Альянсу-Україна.

У зв'язку з цим Альянс-Україна та інші партнери закликали уряд України організувати безпечний коридор для доставки життєво необхідних препаратів за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста і підкреслили необхідність вжити термінових заходів з метою забезпечення безперервності режимів лікування.

Постанова уряду України по цій нової гуманітарної процедурі погоджено ключовими державними органами, технічними партнерами та основними реципієнтами гранту Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією і зараз чекає остаточного схвалення.

Нагадаємо, раніше Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в Україні Доріт Ніцан заявила журналістам у відділенні ООН у Женеві, що зараз стурбованість ВООЗ викликає становище жителів Донецької і Луганської областей, які живуть з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти