179

Розробка російської вакцини від ВІЛ припинена, через відсутність фінансування


Вакцина, розробкою якої займалися фахівці Федерального медико-біологічного агентства, вже пройшла доклінічні та клінічні випробування. Однак на проведення подальших тестів, цитує ТАСС главу агентства Володимиру Уйбу, грошей з бюджету поки виділено не було.

Розробка російської вакцини від ВІЛ припинена, через відсутність фінансування

Тим часом, у травні минулого року глава МОЗ Росії Вероніка Скворцова заявляла, що дослідний зразок вакцини проти ВІЛ може бути розроблений вже до кінця 2014-го, повідомляє Ехо Москви.

Питання про створення вакцини проти ВІЛ було поставлене в Росії ще 20 років тому, робота почалася в 1999-му. Доклінічні випробування пройшли три так звані кандидатні вакцини - петербурзька, московська і новосибірська. Кошти на другу стадію - клінічні випробування змогли отримати тільки розробники з Санкт-Петербургу. Планувалося, що її тестування повністю завершиться до 2018 року. Між тим, в 2009-му керівник відділу центру СНІДу Інституту імунології Ігор Сидорович, який і керував розробкою вакцини, зазначав, що вона увійшла в міжнародний список перспективних вакцин для створення клінічної вакцини проти СНІДу.

У Росії носіями вірусу СНІДу зараз є близько 650 тисяч чоловік. За статистикою Міністерства охорони здоров’я України на 1 січня 2014 року кількість ВІЛ-позитивних становила 247 101, а людей зі СНІДом – 66 607 осіб.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте, Twitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти