143

Литовський ЛГБТ-активіст звинуватив депутата в погрозах життю за натяки на гей-орієнтацію символів литовської мужності


Литовський гей-активіст, керівник організації LGL Володимир Сімонко раніше заявляв, що за кордоном серед геїв Литви банкноти номіналом 10 літів дуже популярні, через те, що на них зображені два мужніх чоловіка - льотчики Стяпонас Дарюс і Стасіс Гіренас, які першими з литовців перелетіли через Атлантичний океан.

Литовський ЛГБТ-активіст звинуватив депутата в погрозах життю за натяки на гей-орієнтацію символів литовської мужності

"Банкнота в 10 літів - ідеальний подарунок для друга-гея", - з такою гучною назвою в інтернет-магазині ebay.com пропонують купити литовські гроші.

Банкнота із зображенням авіаторів Стяпонаса Дарюса і Стасіса Гіренаса популярна серед геїв, проте після того, як Литва прийняла рішення перейти на євро, цей номінал отримає ще більше уваги у іноземних гомосексуалів.

У вищевказаному інтернет-магазині за банкноту в 10 літів просять 15 доларів США (близько 12.68 євро).

Глава Ліги геїв Литви Володимир Сімонко визнав, що за кордоном серед геїв Литви дані банкноти популярні.

"Наші колеги недавно були в Туріні, і там вони помітили, що ці банкноти там дійсно приваблюють людей", - сказав литовський ЛГБТ-активіст Сімонко.

В Інтернеті поширюється і більше міфів. На одному з форумів говориться, що банкнотою з литовськими героями ви можете розплатитися в деяких гей-клубах у Швеції, хоча Сімонко стверджує, що ніколи про це не чув.

Депутат литовського Сейму від фракції партії «Шлях Сміливості» Альгірдас Патацкас письмово звернувся до Сімонко із закликом не перетворювати символ національної гордості в посміховисько: "Я вважаю своїм громадянським обов'язком попередити громадянина Сімонка:« Зупиніться, це не дотепно - ви граєте з вогнем. За чорну , неприємну, абсолютно неприйнятну провокацію ви можете дочекатися не менше чорної, неприємної і абсолютно неприйнятної відповіді. Я повторюю - абсолютно неприйнятної. Адже в Литві, як і в кожному християнському краї, не всі підставляють ліву щоку, багато й тих, хто сповідує принцип "око за око ", головного винуватця того, що сталося в Парижі». І я закликаю боротися за свої права, які забезпечує демократія, не провокаціями, а цивілізовано".

Сімонко розцінив дане звернення як погрозу своєму життю і cказав, що у депутата "дуже погане почуття гумору".

Джерело: www.gaystarnews.com.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти