265

У Білорусі футбольний клуб відмовив у працевлаштуванні через гей-орієнтацію?


Фанати мінського футбольного «Динамо» звернулися до керівництва клубу з обуреним зверненням про те, що керівником відділу маркетингу призначили гея. Любителі футболу закликали: «Ні геям в Білорусі та в світі!».

У Білорусі футбольний клуб відмовив у працевлаштуванні через гей-орієнтацію?

Сьогодні стало відомо, що радіоведучому Валентину Середі відмовили в роботі.

На офіційному сайті ФК «Динамо-Мінськ» з'явилася заява, в якій повідомляється, що Валентин Середа «завдав своїми непрофесійними діями шкоди іміджу та репутації клубу».

У прес-службі клубу відмовилися прокоментувати, які саме дії там порахували неприйнятними: «Це наше внутрішнє - що він порушив, що він тут робив».

Однак у клубі заперечують, що саме гомосексуальна орієнтація стала причиною відмови в роботі.

На спортивних сайтах про роботу Середи в якості керівника відділу маркетингу ФК «Динамо-Мінськ» повідомляли, як про вже доконаний факт. І керівництво клубу дану інформацію не заперечує.

«Це інтерпретація журналістів. Насправді його розглядали як кандидата. Але фактичного запису в трудовій книжці немає, контракт не був підписаний», - повідомили в прес-службі мінського «Динамо».

У клубі запевняють, що звернення фанатів і рішення керівництва відмовити в роботі Середі - просто збіг. І додають: «У нас може працювати людина з будь сексуальною орієнтацією».

При цьому фанати сприйняли дане рішення, як визнання того, що в керівництві клубу прислухалися до їхніх закликів.

Ось яке фото розміщено на фанатському сайті Belultras.by.

Правозахисник Наталія Маньковська вважає, що керівництво клубу намагається уникнути прямих звинувачень в дискримінації:

«І неважливо, чи є насправді кандидат геєм або над ним пожартували в інтернеті, розмістивши його фото на сайті знайомств. Те, що сексуальна орієнтація для роботодавця важливіше, ніж професійні якості, є прямим свідченням утиску прав працівника».

У Білорусі й раніше були випадки, коли гомосексуальна орієнтація була приводом для звільнення співробітника.

Джерело: naviny.by

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти