254

У Франції марокканцям геям дозволили вступати у шлюб з французами


Суд у Франції ухвалив, що мароканцям має бути дозволено вступати у шлюб з їх французькими партнерами тієї ж статі, незважаючи на угоду, яка була підписана між двома країнами у 1981 році.

У Франції марокканцям геям дозволили вступати у шлюб з французами

Франко-марокканська пара подала до суду, дізнавшись, що, незважаючи на легальність у Франції гей-союзів, їм, як і раніше, заборонено вступати в шлюб.

Марокко і Франція підписали угоду у 1981 році, в якій сказано, що франко-мароканські шлюби укладаються відповідно до законів цих країн.

Хоча Франція ввела рівність шлюбів у 2013 році, гомосексуальність є нелегальною в Марокко, а одностатеві шлюби суворо забороненими.

У середу Касаційний суд Франції - найвищий апеляційний суд, визнав відмову парі у шлюбі, через цю угоду 1981 року, порушенням їхніх прав.

Суд також ухвалив, що до тих пір, поки марокканці прив’язані до Франції, наприклад, за місцем проживання, угода 1981 року не може бути застосована як привід для заборони весілля пари.

Це рішення може створити прецедент, який вплине на іноземців з інших країн, які мають угоди з Францією, зокрема, з Алжиру, Лаосу, Камбоджі, Польщі, Боснії і Герцеговини, Чорногорії, Сербії, Косова та Словенії.

У 1956 році Марокко стало незалежним від Франції.

У Марокко гомосексуальні акти караються позбавленням волі на строк від 6 місяців до 3 років.

У 2013 році у Франції були легалізовані одностатеві шлюби.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти