336

Хлопців, які зірвали показ гей-фільму у “Жовтні” лишили під домашнім арештом


Сьогодні в Голосіївському районному суді міста Києва відбулося перше підготовче засідання у справі підпалу кінотеатру “Жовтень”. Хоча про підпал, як такий, мова не йшла, адже хлопцям, які зірвали показ фільму на ЛГБТ-тематику, висунули обвинувачення лише у “хуліганстві” і “зберіганні зброї”.

Хлопців, які зірвали показ гей-фільму у “Жовтні” лишили під домашнім арештом

Обвинувачені у “хуліганстві” і “зберіганні зброї”- це Портянко Роман Анатолійович (27.12.1990 р.н.) та Рибальченко Олег Ігорович (19.05.1994 р.н.).

За рішенням Суду, їх лишили під домашнім арештом до наступного засідання, яке призначили на 16:00 4 лютого.

Потерпіла сторона, а саме ТОВ “Кіноман”, під час засідання просила продовження експертизи саме щодо підпалу кінотеатру, що не було взято до уваги слідством. Але так як в обвинувальному акті сам “підпал” не відображений, Суд розглядав лише обвинувачення хлопців у “хуліганстві” і “зберіганні зброї”.

Під час слідства справа була перекваліфікована зі статті 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах...) на статтю 296 ККУ (Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом...).

Обвинувачені Портянко з синьою сумкою (зліва) і Рибальченко в жовтих кросівках (справа) відмовились позувати для преси

Представник прокуратури повідомив, що підстав для повернення обвинувального акту на доопрацювання прокуратири немає, тому що потерпіла сторона не надала доказів збитків, які були заподіяні “Жовтню”.

Він також заявив, що ті, хто був у день підпалу “Жовтня” на сеансі, не написали заяву, а отже у справі немає потерпілих і доказів самого підпалу. Він зазначив, що прокуратура не може їх до цього змушувати.

“В них така орієнтація, що їх можна примушувати”, - заявив адвокат Рибальченка - Сергій Лапутько.

“Тільки не пишіть про ЛГБТ, що ми належимо до ЛГБТ. Ми ще надивимося на ЛГБТ, тому що це свідки, які будуть доставлені”, - розповів Лапутько після того, як суддя пішов до нарадчої кімнати. Він переконаний, що “сторона обвинувачення” зобов’язана доставити свідків, яких допитувала.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти