116

11 медійних організацій і рух «Стоп цензурі!» вимагають ухвалення законопроекту щодо ліквідації Комісії з суспільної моралі


11 громадських організацій і медійних об'єднань, а також рух «Стоп цензурі!» вимагають від народних депутатів ухвалення законопроекту № 1647 «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)», який передбачає ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі як державного органу. Відповідну звернення до народних депутатів вони поширили 4 лютого.

11 медійних організацій і рух «Стоп цензурі!» вимагають ухвалення законопроекту щодо ліквідації Комісії з суспільної моралі

Про це повідомляє "Телекритика".

«Ми переконані, що ухвалення зазначеного законопроекту є застосуванням конституційного принципу рівності всіх громадських об'єднань, припинення існування державного органу цензури, запобігання необґрунтованого витрачання коштів державного бюджету», - йдеться у зверненні.

Звернення підписали Комісія з журналістської етики, Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа-профспілка України, Незалежна асоціація телерадіомовників, Українська асоціація видавців періодичної преси, Інститут масової інформації, Асоціація медіа-юристів, Інститут медіа права, «Центр UA», «Європейська медіа платформа», ГО «Телекритика», рух «Стоп цензурі!».

Нагадаємо, авторкою законопроекту № 1647 є перша заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. У зареєстрованому 26 грудня 2014 року законопроекті вона пропонує вилучити із законодавства згадки про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі (НЕК), поклавши її функції на інші державні органи.

12 січня НЕК з питань захисту суспільної моралі звернулася до Президента України Порошенка з проханням скасувати Указ колишнього Президента України Януковича від 9 грудня 2010 року щодо ліквідації Національної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Головне науково-експертне управління ВРУ у висновку, датованому 13 січня, підтримало законопроект Червакової, але лише за умов внесення у нього поправок. Також законопроект Червакової підтримав Комітет ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики на чолі з депутаткою Вікторією Сюмар.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти