85

Завтра біля стін ВРУ відбудеться мітинг за ліквідацію Комісії з питань моралі


5 лютого біля стін ВРУ, рух «Стоп цензурі!» організовує мітинг, вимога якого ухвалення законопроекту № 1647 «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)», який передбачає ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі як державного органу.

Завтра біля стін ВРУ відбудеться мітинг за ліквідацію Комісії з питань моралі

У повідомлені про мітинг йдеться про, що "НЕК неодноразово ухвалювала одіозні рішення. Комісія де-факто являє собою державний орган цензури (що заборонено Конституцією України) і, маючи штат у 90 співробітників, обходиться платникам податків з 2004 року приблизно в 5 000 000 гривень на рік".

Також організатори заявляють, що наявність такого державного орган у є  наступом на конституцийні прав: "Існування НЕК як державного морального регулятора у демократичній країні є наступом на конституцийні права та свободи людини та громадянина і суперечить Основному Закону України, дублюючи функції прокуратури й суду та імітуючи боротьбу за стан моралі в суспільстві".

Нагадаємо, авторкою законопроекту № 1647 є перша заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. У зареєстрованому 26 грудня 2014 року законопроекті вона пропонує вилучити із законодавства згадки про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі (НЕК), поклавши її функції на інші державні органи.

12 січня НЕК з питань захисту суспільної моралі звернулася до Президента України Порошенка з проханням скасувати Указ колишнього Президента України Януковича від 9 грудня 2010 року щодо ліквідації Національної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Головне науково-експертне управління ВРУ у висновку, датованому 13 січня, підтримало законопроект Червакової, але лише за умов внесення у нього поправок. Також законопроект Червакової підтримав Комітет ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики на чолі з депутаткою Вікторією Сюмар.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти