258

Ірина Луценко внесла на розгляд Ради законопроект, яким хоче закріпити вік згоди на сексуальні стосунки


Про це йдеться у законопроекті №2016 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації”.

Ірина Луценко внесла на розгляд Ради законопроект, яким хоче закріпити вік згоди на сексуальні стосунки

Статтю 155 Кримінального кодексу України Ірина Луценко бажає викласти у оновленій редакції, де буде чітко вказана вікова межа, яку не мають права переступати ті, хто бажає вступати у сексуальні стосунки “природним чи неприродним способом”. Під “неприродним” способом депутатка від Блоку Петра Порошенка має на увазі, відповідно на Науково-практичного коментаря Кримінального кодексу “зокрема, мужолозтво, лесбіянство, орогенітальний контакт (coitus per os) жінки з чоловіком або чоловіка з чоловіком” тощо.

Раніше в даній статті йшлося про те, що караються “статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості”. Тепер пані Луценко бажає запровадити більш чітке пояснення, що каратимуться “статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку”. Тобто у ККУ буде закріплений вік згоди - 16 років.

Метою розробки змін, як повідомляється у Пояснювальній записці, є вдосконалення кримінального законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей.

Одним із зобов’язань, взятих на себе Україною через підписання міжнародних правових документів, зокрема Факультативного протоколу, Ланцаротської Конвенції, є встановлення чіткого мінімального віку статевого повноліття.

У випадку прийняття цього законопроекту - це буде 16 років.

Порівняльна таблиця: зліва - діючий ККУ, справа - зі змінами.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти