192

Від учора в прокаті оскарівський фільм про гея Алана Тьюрінга


5 лютого в прокат вийшла біографічна стрічка "Гра в імітацію", яка претендує на 8 “Оскарів”, присвячена Алану Тьюрінгу, генію математики, рятівникові людства і жертві гомофобії.

Від учора в прокаті оскарівський фільм про гея Алана Тьюрінга

Герой, якого зображає на екрані Бенедикт Камбербетч, у 1936 році запропонував концепцію абстрактної обчислювальної машини, на основі якої через десять років було створено перші ЕОМ. Це він створив тест, який дозволяє відрізнити штучний інтелект від природного. Це він керував групою, яка зламала коди німецької шифрувальної машини «Енігма», що значно прискорило перемогу над гітлерівською Німеччиною у Другій світовій війні. Саме битва з «Енігмою» стала центром сюжету картини Мортена Тільдума, 48-річного норвезького режисера, який вперше піднявся на такий високий комерційний і статусний рівень.

У 1952 році Тьюрінга було засуджено за «грубу непристойність», піддано хімічній кастрації і через два роки він покінчив життя самогубством, надкусивши яблуко з ціанідом (за легендою, логотип Apple виріс із цієї історії). Печерну гомофобію, узаконену в тодішній Великобританії, автори фільму недвозначно засуджують. Однак сексуальні переваги Тьюрінга − це, мабуть, єдина особливість його натури, на якій Тільдум не акцентує. Деталі, що кидають тінь на світлий образ героя, йому не потрібні, тому екранний Тьюрінг, на відміну від реального, свою гомосексуальність приховує.

Фільм "Гра в імітацію" претендував на 5 "Золотих глобусів", але не отримав жодного.

Церемонія вручення "Оскарів" відбудеться 22 лютого.

Джерело: forbes.ua

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти