187

Сьогодні Міжнародний день протесту проти нанесення каліцтв жіночим геніталіям


Цей день під егідою ООН щороку відзначається у США.

Сьогодні Міжнародний день протесту проти нанесення каліцтв жіночим геніталіям

Сьогодні, коли у світі відзначається Міжнародний день протесту проти нанесення каліцтв жіночим геніталіям (КЖГ), правозахисні організації світу закликають уряди всіх країн вжити ефективні заходи щодо захисту дівчат від КЖГ.

Вперше 6 лютого 2003 року перша леді Нігерії Стелла Обасаньйо і водночас доповідачка Кампанії проти нанесення каліцтв жіночим геніталіям, зробила офіційну заяву про “нульову терпимість до КЖГ" в Африці під час конференції, організованої Міжафриканським комітетом зі звичаїв, які стосуються здоров'я жінок і дітей (МАК). Тоді підкомісія ООН з прав людини визнала цей день в якості міжнародного дня інформування.

Нанесення каліцтв статевим органам передбачає всі процедури, пов'язані з частковим або повним видаленням зовнішніх статевих органів та іншим пошкодженням геніталій на основі культурних, релігійних та інших немедичних мотивів.

Наслідки отриманих каліцтв можуть варіювати залежно від їх характеру і глибини. Безпосередні ускладнення включають гострий біль, шок, кровотечі, затримки сечовипускання, запальні процеси в районі статевих органів і пошкодження прилеглих тканин. До довготривалих відносяться рецидивні захворювання сечостатевих шляхів, інфекції органів тазу і викликане ними безпліддя, рубцювання тканин, виникнення фістул (наскрізних отворів між піхвою і сечовим міхуром або прямою кишкою), хворобливі відчуття при статевих зносинах, сексуальні розлади і проблеми під час менструацій, вагітності та пологів (необхідність кесаревого розтину для розродження та отримані в результаті травми, нерідко ускладнюються накладенням повторних швів).

Нанесення жінкам каліцтв статевим органам практикується в 28 африканських країнах, а також в Азії (Індонезія) та Близькому Сході (Ємен). Проте все частіше подібні випадки зустрічаються в Європі, Австралії, Канаді та США, головним чином в середовищі емігрантів з перерахованих вище країн.

На сьогоднішній день число дівчат і жінок, які отримали каліцтва статевих органів, становить від 100 до 140 мільйонів. За приблизними оцінками, щороку подібному ризику піддаються близько 2 мільйони дівчат.

Джерело: amnesty.org.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти