260

У Словаччині провалився референдум проти одностатевих шлюбів – низька явка


У Словаччині в суботу виборці голосували на референдумі, що мав затвердити позбавлення одностатевих пар права на шлюб і усиновлення.

У Словаччині провалився референдум проти одностатевих шлюбів – низька явка

Референдум вочевидь вважатиметься таким, що не відбувся, бо в ньому взяли участь лише 21,41% громадян від необхідних принаймні 50% виборців, повідомляє Європейська правда з посиланням на pluska.sk.

На референдум виносилися три питання:

  1. "Чи згодні ви, щоб шлюбом не могло називатися ніяке інше співжиття осіб, крім союзу між одним чоловіком і однією жінкою?"
  2. "Чи згодні ви з тим, щоб парам чи групам осіб однієї статі не було дозволено усиновлення дітей і їхнє подальше виховання?"
  3. "Чи згодні ви з тим, що школа не може вимагати участі дітей у класі із сексуального виховання, якщо батьки або діти самі не згодні зі змістом навчання?".

На перше питання, 94,50% осіб, які брали участь у референдумі, відповіли в стверджувальній формі. На друге питання позитивно відповіли 92,43% громадян, і на третє питання відповіли "так" 90,32% громадян.

"Провал референдуму через низьку явку - чергове свідчення того, що намагання зробити з ЛГБТ "ворогів народу" - дуже невдалий прийом для консервативних політиків. Це питання не є актуальним для пересічних громадян Словаччини, воно ніяк не стосується більшості з них. Взагалі, це особиста справа кожної людини, проте держава має обов'язок забезпечити таке право для всіх громадян, без дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації", - коментує ситуацію правозахисник Зорян Кісь.

Минулого року в Конституцію Словаччини вже внесли зміну про те, що "шлюб є виключно союзом між чоловіком і жінкою", а для одностатевих пар закон не передбачає навіть статусу реєстрованого партнерства. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти