125

DOTYK і MƐTA - відразу два фестивалі квір-кіно в Мінську


Раніше в Мінську не було жодного квір-фестивалю, зате цього року їх буде цілих два. Ми розібралися в тому, що, де і коли можна буде подивитися і обговорити в Мінську, який нарешті перестав ігнорувати питання сексуальності і самовизначення.

DOTYK і MƐTA - відразу два фестивалі квір-кіно в Мінську

Цього року в Мінську буде два різних квір-кінофестивалю: DOTYK, на якому покажуть знакові картини, пов'язані з темами гендеру та сексуальності, і mεta-, який збиратиме нові фільми, пов'язані з темою квір. Ми дізналися, чим відрізняються фестивалі і чого чекати від кожного з них.

DOTYK - перший білоруський фестиваль квір-кіно

Що: Програма фестивалю включає в себе 15 ігрових і документальних фільмів на правозахисну, соціальну, культурну тематику, живі і онлайн-зустрічі з режисерами, організаторами міжнародних фестивалів, освітні лекції, перформанси, виступи «Кассіопеї», «ЕОМ» та української квір-групи «Людська Подоба», а також виставка «Більше, ніж ВІН», присвячена темі маскулінності і гендерною перформансу.

Документальна програма представлена рідкісними, але не менш цікавими фільмами з Нідерландів, Франції, Нової Зеландії, Чилі та США, які будуть показані мовою оригіналу з білоруськими та російськими субтитрами. Показ документальних фільмів пройде в Галереї «Ў» і Studio67.

Де: Галерея «Ў», Studio67, кінотеатр «Ракета» і клуб «Графіті».

Коли: З 20 лютого по 1 березня.

MƐTA - квір-фестиваль короткометражних фільмів та анімації

Що: До участі в квір-фестивалі приймаються фільми, так чи інакше зачіпають теми гендеру, сексуальності, ідентичності, фемінізму, ЛГБТ і квір, тривалістю до 20 хвилин.

Фільми для програми квір-фестивалю будуть вибиратися глядацьким голосуванням (волонтерів та волонтерок фестивалю, постійних відвідувачів і відвідувачок кіноклубу MAKEOUT) та командою фестивалю.

Коли: Вересень 2015 року.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти