32

Рада Церков негативно оцінює рішення ВР ліквідувати Комісію з захисту суспільної моралі


Верховна Рада прийняла закон про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. За це рішення 10 лютого 2015 року проголосували 245 парламентарів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Рада Церков негативно оцінює рішення ВР ліквідувати Комісію з захисту суспільної моралі

Під час розгляду цього питання у сесійній залі парламенту ніхто з депутатів не виступив проти зазначеної ініціативи. Представники парламентської коаліції активно виступали за ліквідацію Комісії, пояснюючи це існуванням інших органів влади у цій сфері та бажанням заощадити бюджетні кошти, повідомляє Громадський Простір.

“Ліквідація Національної комісії з питань моралі є також вимогою коаліційної угоди, і цей законопроект був внесений на вимогу громадських організацій, які вимагали ліквідувати таку комісію як безглузду. Я хочу наголосити на тому, що абсолютно не йдеться про припинення державного контролю за питаннями захисту суспільної моралі, навпаки, цей державний контроль тільки посилюється”, – заявила з парламентської трибуни автор законопроекту № 1647 Ольга Червакова (фракція БПП).

На відміну від цього, Головне науково-експертне управління Верховної Ради зауважило, що цей закон містить “ризики надмірної лібералізації сфери обігу і розповсюдження в українському суспільстві продукції сексуального чи еротичного характеру, а також продукції, що містить пропаганду культу насильства, жорстокості, порнографії тощо”.

Як повідомляв ІРС, ухвалений закон надає можливість без висновку Комісії розповсюджувати продукцію сексуального чи еротичного характеру, зокрема друковану та поліграфію. Видовищні заходи такого характеру так само зможуть проводитись без державного нагляду з боку Комісії.

Також без висновку Комісії буде дозволено продаж, прокат та публічну демонстрацію у кінотеатрах та відеозалах аудіо-, радіо-, кіно-, відеопродукції сексуального характеру чи з елементами еротики.

У зв’язку з цим Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила стривоженість відсутністю діалогу з Верховною Радою з цієї та іншої проблематики. Глави Церков і релігійних організацій напередодні голосування звернулися до парламентських фракцій з проханням не підтримувати цей законопроект задля того, щоб провести широке громадське обговорення доцільності ліквідації Комісії з питань захисту суспільної моралі.

Нагадаємо, що раніше Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив проти ліквідації Комісії з питань моралі, саме через його рішення від 1 липня 2014 року релігійні організації сплачують за газ та опалення удвічі менше, ніж школи, дитсадки, лікарні, громадські організації та промислові споживачі.

Раніше, 11 медійних організацій і рух «Стоп цензурі!» заявили, що вимагають ухвалення законопроекту щодо ліквідації Комісії з суспільної моралі. 14 січня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав цей законопроект і рекомендував Верховній Раді прийняти його в першому читанні за основу.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти