244

Один з гей-героїв фото, яке перемогло на World Press Photo, допомагав організації, яка рахує загиблих в Україні російських солдат


У 2015 премію World Press Photo отримав портрет одностатевої пари з Петербургу. Данський фотограф Мадс Ніссен присвятив свою роботу проблемі гомофобії в Росії. «Сноб» поговорив з героями фотографії. Джонатан - гей, йому 22. Його партнер Алекс - бісексуал, йому 26. Вони росіяни, живуть в Санкт-Петербурзі.

Один з гей-героїв фото, яке перемогло на World Press Photo, допомагав організації, яка рахує загиблих в Україні російських солдат

Джонатан допомагає організації «Солдатські матері», а по неділях влаштовує відкриті «Веселкові кавування».

“Я про дитинство намагаюся не згадувати. За своє життя я змінив сім шкіл: погано уживався з колективом. Завжди був білою вороною, не таким, як усі, загалом, не вписувався. Є такий фільм специфічний «Усі помруть, а я залишусь» - про знущання в школі. У нас було щось подібне”, - розповів Джонатан, який називає себе так, тому що вирішив вчинити акт зречення від рідних.

З іншим героєм фото Алексом, Джонатан справді зустрічається, хоч і заявляє, що найсильніше кохання у нього було і є до іншого. На Джонатана, з його слів, було скоєно чотири гомофобні напади.

Джонатан не готовий йти в російську армію: “Я свідомий відмовник від служби за переконаннями совісті. Чотири рази подавав заяву на альтернативну службу, мені чотири рази відмовляли.” У організації “Солдатські матері” Джонатан працював секретарем, займався поштою і допомагав призовникам розбиратися в законах РФ.

Хлопець розповів, що тріумфальна світлина з його партнером було зроблена в квартирі, яка схожа на офіс. Самі хлопці були оголені лише по пояс. Фотограф не робив постановки.

Окрім цього Джонатан подякував гомофобому Мілонову за те, що він постійно піднімає ЛГБТ-питання.

Партнер Джонатана - Алекс, також активний борець за права ЛГБТ. Одного разу він зазнав гомофобного нападу, йому зламали щелепу біля гей-клубу.

“Я координатор коаліції за громадянське рівноправ'я «Разом» і один з організаторів «Веселкових кавувань»”, - розповів Алекс.

Обидвоє хлопців не готові полишати Росію.

Я не думаю, що це фото - якась наша особлива заслуга. Я ж навіть не фотограф, я просто модель. Швидше, це перемога Мадса, а мені приємно бути частиною цієї перемоги. Він розумів, що у ЛГБТ-спільноти в Росії багато проблем, але хотів показати, що насправді всередині багато хорошого, є чому радіти. Заради чого жити”, - вважає герой світлини Алекс.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти