93

Перший і поки єдиний одностатевий шлюб уклали в Техасі


Минулого четверга в Техасі видали ліцензію на укладення одностатевого шлюбу. Це відбулося вперше з тих пір, як близько десяти років тому виборці штату схвалили поправку, що закріплює в Конституції Техасу визначення шлюбу як союзу виключно чоловіка і жінки.

Перший і поки єдиний одностатевий шлюб уклали в Техасі

Чиновник округу Тревіс розповів журналістами, що дозвіл на шлюб було видано лише для однієї пари - Сари Гудфренд і Сюзанни Брайант. Рішення ухвалив окружний суд Остіна, який є адміністративним центром округу Тревіс і столицею штату, повідомляє TexasTribune.org

Жінки звернулися до суду, скаржачись на відсутність в Техасі шлюбного рівноправ'я і посилаючись в тому числі на те, що цей факт негативно позначається на психологічному стані, що тягне за собою проблеми зі здоров'ям. Одна з жінок, Сара, смертельно хвора - у неї діагностовано рак яєчників в термінальній стадії. Розуміючи, що помре, Гудфренд хотіла б, щоб після її смерті партнерка, з якою вона провела 30 років і виховала двох дітей, могла розраховувати на пенсію за вдівство.

Враховуючи "невідкладність та інші обставини цієї справи, а також триваюче порушення прав позивачки", суд ухвалив видати відповідним органам дозвіл на укладення шлюбу.

У Сари Гудфренд і Сьюзанн Брайант дві дочки 17 і 12 років. Равин провів для них шлюбну церемонію прямо в офісі адміністративного управління округу. "Ми вдячні за цю можливість прочинити двері в Техасі і сподіваємося, що вона дуже скоро розчиняться для всіх", - заявила Брайант на прес-конференції.

Генеральний прокурор Техасу Кен Пекстон вже звернувся до Верховного суду штату з проханням про анулювання виданої ліцензії на шлюб. "Закон Техасу залишається незмінним, незважаючи на примхи будь-якого окремого судді або окружного клерка", - підкреслив прокурор.

Переклад з мови оригіналОлександра Лопата для Gay.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти