396

"Жовтень" може стати не останньою жертвою злочинів на грунті ненависті до ЛГБТ - правозахисники


Сьогодні в інформагенстві "УНІАН" відбулась прес-конференція, присвячена розслідуванню підпалу кінотеатру "Жовтень", який трапився у жовтні минулого року. Як відомо, зараз триває судовий процес над двома студентами, яких звинувачують не у підпалі кінотеатру, а лише в хуліганстві і зберіганні зброї.

"Жовтень" може стати не останньою жертвою злочинів на грунті ненависті до ЛГБТ - правозахисники

Представники правозахисних і громадських організацій, які були присутні на прес-конференції стверджують, що правоохоронці і прокуратура закривають очі на мотив підпалу "Жовтня" через ненависть до представників ЛГБТ-спільноти.

"Сьогодні радикальні організації можуть поставити собі за мету знищення однієї групи людей, а завтра їх жертвою можете стати ви, бо ходите не в ті кінотеатри, кафе, клуби чи книгарні", - заявив директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало.

Співкоординатор руху "Врятуй Жовтень" Сергій Щелкунов розповів, що обвинуваченими у "хуліганстві" в кінотеатрі "Жовтень" є двоє студентів історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Обидвоє хлопців повидаляли свої сторінки з соціальних мереж. Щелкунов навів докази причетності хлопців до ультраправої організації "Реванш". Він також зазаначив, що потерпілими у цій справі прокураторою визнано лише ТОВ "Кіноман", хоча насправді постраждалими є і громада міста Києва, яка встратила кінотеатр, і ЛГБТ-спільнота, і прості кіноглядачі і ТОВ "Кіноман". Цікавим нюансом стало і те, що хлопці, яких судять за "хуліганство" у "Жовтні", перед скоєнням злочину активно шукали роботу, навіть за 2 тисячі гривень, повідомив Сергій Щелкунов.

Один з обвинувачених у "хуліганстві" - Олег Рибальченко, який у наступному повідомленні "Реваншу" збирає гроші на АТО.

Представниця проекту "Без Кордонів", Центру Соціальна Дія Олександра Свєрдлова заявила, що минулого року було зафіксовано 6 інцидентів нападів на місця, де збирається ЛГБТ-спільнота і 4 випадки насилля через гомофобію. Але жоден з цих злочинів не був розслідуваний як злочин на грунті ненависті. Вона вважає, що правоохоронці не моніторять такі випадки взагалі. В Україні такий моніторинг здійснюється лише громадськими організаціями за повідомленнями в ЗМІ чи зверненнями постраждалих. Олександра закликала постраждалих від ненависті, в тому числі через свою сексуальну орієнтацію і гендерну ідентичність, повідомляти про них якщо не міліцію, то громадські ініціативи та організації, які ведуть моніторинг. Зокрема, зробити це можна скориставшись онлайн-формою за посиланням - http://goo.gl/g2qmui

Наступне засідання суду у справі "хуліганства" у "Жовтні" відбудеться завтра о 14:30 у Голосіївському районному суді міста Києва. Повідомляється, що у справу вступлять представники Української Гельсінської спілки з прав людини, та спробують переконати прокуратуру в необхідності розпочати розслідування підпалу "Жовтня" як злочину на грунті ненависті.

Світлини надані активістами руху "Врятуй Жовтень".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти